Organizacja zdalnych spotkań przez społeczność UW w usłudze G Suite (Google)

Uniwersytet Warszawski korzysta z usług G Suite dla Szkół i Uczelni, m.in. z Hangouts Meet, który umożliwia prowadzenie wideokonferencji i innych zdalnych spotkań dla wielu osób (czytaj więcej).

Pomoc – e-mail:  akostaniak@uw.edu.pl

Szkolenie Google Meet (VIDEO) – Jak przeprowadzić wideokonferencję online?
Kalendarz Google – tworzenie wydarzeń i zarządzenie czasem
Google Drive, czyli dysk w chmurze – wszystko co powinieneś wiedzieć.
Formularze Google – tworzenie i analizowanie ankiet online.

Instrukcja prowadzenia zdalnych spotkań za pośrednictwem Google Meet:

1. Zaloguj się lub załóż konto Gmail dla pracowników lub studentów UW.
  2. Utwórz wydarzenie w Kalendarzu Google.
  3. Dodaj gości i rozmowę wideo w Hangouts Meet.
  4. Zapisz zmiany.
  5. Przyłącz się do Hangouts Meet za pomocą linku wygenerowanego w zaproszeniu.
  6. Włącz kamerę i mikrofon.
  7. Dołącz do spotkania. Hangouts Meet umożliwia też udostępnianie prezentacji uczestnikom spotkania. (więcej…)

Porady:

1. Korzystając z narzędzi Google należy zwrócić uwagę, by nie dołączać do spotkań (ani nie wysyłać zaproszeń z możliwością takiego dołączenia) poprzez podany przez Google numer telefoniczny. Jest to numer w USA i płacimy za takie połączenie zgodnie z taryfą operatora. Spotkania organizowane z kont uniwersyteckich mają tę opcję wyłączoną (są pod tym względem bezpieczne), ale szczególną ostrożność należy zachować tworząc spotkanie z innych kont Google (np. z adresu e-mail w domenie @gmail.com).

2. W trakcie spotkań dobrym zwyczajem jest prośba o wyłączenie kamery oraz mikrofonu przez wszystkich tych, którzy w danym momencie nie zabierają głosu. Dzięki temu jakość połączenia będzie lepsza a rozmowy bardziej zrozumiałe (mniej danych do przesłania oraz mniej szumów z tła). Odblokowujemy mikrofon tylko wtedy, gdy zabieramy głos.