24 maja 2018: DZIEŃ DZIEKAŃSKI - 1 czerwca

PIĄTEK PO ŚWIĘCIE BOŻEGO CIAŁA JEST DNIEM DZIEKAŃSKIM; NIE MA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

JEST TO RÓWNIEZ DZIEŃ WOLNY OD PRACY; SEKRETARIATY BĘDĄ NIECZYNNE.

23 maja 2018: Zaproszenie na wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Questions (sobota 26 maja, godz. 19.00) w Galerii Autonomia (ul. gen. Andersa 13). Wystawa jest podsumowaniem projektu artystyczno-edukacyjnego "Tunel do sześcianu", realizowanego przez studentów specjalności Edukacja Artystyczna i Medialna oraz studentów Grafiki ASP w Warszawie w ramach mikrograntu dr Barbary Kwiatkowskiej-Tybulewicz "Sztuka-jako-pedagogika. Zwrot edukacyjny w sztuce współczesnej".

18 maja 2018: Seminarium naukowe: 7 czerwca, godz. 17.00

Szanowni Państwo,

uprzejmie zapraszam wszystkich pracowników, doktorantów i studentów do udziału w seminarium naukowym „Filozofia a pedagogika”. Naszym gościem będzie prof. dr hab. Stanisław Gałkowski, który wygłosi wykład „Niekonsekwentny strażnik Mitu. Filozofia wychowania z pism Leszka Kołakowskiego wywiedziona”.

Seminarium odbędzie się 7 czerwca (czwartek) o godz. 17.00, sala 507.

Serdecznie zapraszam,

Rafał Godoń

17 maja 2018: Zaproszenie od Rektora UW na piknik dla pracowników

Koleżanki i Koledzy,

chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich pracowników naszej uczelni na piknik w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, który odbędzie się 25 maja. Tego typu spotkanie będzie dla nas okazją do lepszego poznania się i integracji. Piknik rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 20. Zaśpiewa dla Państwa Urszula Dudziak. Więcej informacji oraz link do rejestracji znajdą Państwo na stronie www.uw.edu.pl.

Liczę na Państwa obecność

prof. Marcin Pałys z zespołem rektorskim

16 maja 2018: Stypendia na partnerskich uczelniach amerykańskich

5 czerwca b.r. upływa termin ubiegania się o stypendia w ramach umów bilateralnych na partnerskich uczelniach amerykańskich:

- studenci: http://bwz.uw.edu.pl/umowy-bilateralne-2

- doktoranci i młodsi pracownicy naukowi: http://bwz.uw.edu.pl/indiana-university-mlodsi-pracownicy

Wyjazd miałby mieć miejsce w drugi semestrze 2018/19.

16 maja 2018: Wesprzyjmy naszych naukowców

Wesprzyjmy naszych naukowców oddając na nich głosy w konkursie "European Inventor Award"!

Wesprzyjmy ich naszymi głosami! Głosy można oddawać do 3 czerwca poprzez stronę internetową Europejskiego Urzędu Patentowego: https://www.epo.org/learning-events/european-inventor/finalists/2018/jemielity.html

16 maja 2018: Zaproszenie na warsztaty

Zaproszenie do uczestnictwa w warsztatach "Rodzice na Uniwersytecie".

Zapisy na warsztaty z ekspertami z UW w terminach 14 maja, 21 maja, 5 czerwca, 14 czerwca: http://rodzice.partycypacyjny.uw.edu.pl/zapisz-sie-na-warsztaty/

Więcej informacji na stronie: http://rodzice.partycypacyjny.uw.edu.pl/

[ wiecej informacji ]

11 maja 2018: Badania Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD)

Szanowni Państwo,

Przekazujemy prośbę o wzięcie udziału w badaniu Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) dotyczącym analizy potrzeb informacyjnych i motywów mobilności młodych naukowców. Skierowane jest ono do pracowników naukowych, do studentów i doktorantów prowadzących badania naukowe.

[ wiecej informacji ]

10 maja 2018: Zapraszamy wolontariuszy na V Ogólnopolski Kongres Tutoringu!

Zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby zdobyć ciekawe doświadczenie przy organizacji jednej z najbardziej prestiżowych imprez edukacyjno-rozwojowych w Polsce!

Co zyskasz?

• Zdobędziesz ciekawe doświadczenie i kontakty, zobaczysz, jak wygląda organizacja dużej imprezy edukacyjno-rozwojowej „od kuchni”.
  • Weźmiesz udział w inspirującym wydarzeniu, będziesz miał/a możliwość udziału w wybranych warsztatach i wystąpieniach w trakcie kongresu.
  • Otrzymasz zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

Wymagana dyspozycyjność w piątek, 15 czerwca od godziny 8:30 do 18:30 oraz w sobotę, 16 czerwca od 8:30 do 15:00. Godzinne spotkanie organizacyjne w środę lub czwartek wieczorem przed Kongresem.

9 maja 2018: Sukces naszej studentki

8 maja 2018 r. w Belwederze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VI edycji Konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej.

Celem konkursu było wyróżnienie najlepszych prac naukowych, dotyczących szeroko rozumianej tematyki harcerskiej, a także upowszechnianie dorobku naukowego ruchu harcerskiego w Polsce.

Nagrodę II stopnia w kategorii prac licencjackich zdobyła absolwentka naszego Wydziału Marta Pisarek za pracę „Metodyka zuchowa a  rozwój samodzielności dzieci w wieku wczesnoszkolnym.” Promotorem pracy była dr Małgorzata Sieńczewska

25 kwietnia 2018: Zaproszenie na konferencję

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej – Zdrowie dzieci i młodzieży – implikacje pedagogiczne.

20.06.2018 r. Uniwersytet Warszawski

Aula Stary BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 Warszawa

[ wiecej informacji ]

12 lutego 2018: Organizowanie konferencji zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.

Szanowni Państwo,

uniwersyteckie jednostki organizują wiele konkursów i konferencji. Ich organizatorzy muszą spełnić obowiązek informacyjny wynikający z przepisów o ochronie danych osobowych.

29 stycznia 2018: V Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Zaproszenie na

V Międzynarodową Konferencję Naukową

Sens dojrzewania i młodości