15 stycznia 2018: Komunikat Biblioteki

W czasie zimowej sesji egzaminacyjnej Biblioteka pełni dodatkowy dyżur w wypożyczalni w sobotę 3 lutego w  godzinach 10.00-14.00

8 stycznia 2018: Ogloszenie o Ewaluacji

Szanowni Państwo!

Uprzejmie przypominam o obowiązku przeprowadzenia ankiety oceniającej zajęcia kończące się w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018. Szczególowe informacje w załączniku (tutaj...).

PRODZIEKAN

Wydziału Pedagogicznego UW

dr hab. Barbara Murawska

8 stycznia 2018: Konkurs FameLab

Szanowni Państwo,

Biuro ds. Studiów Doktoranckich i Kształcenia Podyplomowego przesyła informację o naborze do konkursu FameLab.

Już po raz 7. trwa nabór do konkursu FameLab, w którym naukowcy doskonalą sztukę występów publicznych. Zapraszamy odważnych i nieśmiałych. Jeden warunek -€“ musicie być merytorycznie nie do zagięcia. W tej edycji czekają na Was wyjątkowo atrakcyjne nagrody!

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła. Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej to zależy już od nich samych.  Jedno jest pewne: udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe drzwi. Przez FameLab przeszli tacy znakomici popularyzatorzy i naukowcy, jak: Justyna Zaręba-Lesiak, Magdalena Richter, Alicja Wolny, Szymon Drobniak, Marcin Zastawnik, Monika Koperska, Joanna Bagniewska, Dariusz Aksamit i wielu, wielu innych.

Format występu scenicznego to 3 minuty. Trzymamy się tego ograniczenia czasowego sztywno na wszystkich etapach konkursu. Także na etapie zgłoszeń. A ten etap właśnie przed Wami. Aby zgłosić się do FameLabu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie famelab.org.pl do 29 stycznia 2018, do godziny 12:00!. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest 3-minutowy film - nagranie Waszego wystąpienia o nauce. Film musi być nagrany jednym ciągiem, bez cięć, bez montażu. Musi przedstawiać Waszą sylwetkę. Możecie używać rekwizytów. Nie oceniamy jakości technicznej nagrania -€“ musi być ona jedynie wystarczająca, abyśmy usłyszeli i zobaczyli Wasze wystąpienie.

Uważacie, że jest to zadanie trudne? Pomożemy Wam. Na profilu Facebookowym konkursu FameLab umieszczamy wskazówki, jak dobrze mówić o nauce. Śledźcie nas: https://www.facebook.com/FameLabPoland/

Nagrody w 7. edycji FameLabu

Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 25 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca, 12 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca, 6 tysięcy złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności - voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska , a€“ będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Terminy tegorocznej edycji FameLabu:

- Przyjmowanie zgłoszeń od 4 grudnia 2017 do“ 29 stycznia 2018 (do godziny 12.00)

- Półfinał - 24 lutego 2018

- Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych - 16-18 marca 2018

- Finał krajowy - 19 maja 2018

- Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham -€“ 5-10 czerwca 2018

Więcej informacji o obecnej i poprzednich edycjach konkursu, linki do filmów z wystąpień na FameLabie i informacje o naukowcach w finałach FameLabu:

www.famelab.org.pl/index.php?strona=konkurs

www.facebook.com/FameLabPoland/

www.facebook.com/events/1929464250404773/

Formularz zgłoszeniowy:
www.famelab.org.pl/index.php?strona=formularz

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących konkursu proszę o kontakt mailowy z Panem Kacprem Guzowskim.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

www.kopernik.org.pl

3 stycznia 2018: SEKRETARIATY STUDENCKIE W CZASIE PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ

Szanowni Państwo,

sekretariaty studenckie w czasie przerwy świątecznej: 23 grudnia-5 stycznia będą nieczynne.

5 stycznia 2017: Ogloszenie o Ewaluacji

Szanowni Państwo!