17 maja 2018: Zaproszenie na konferencję

Zakład Interdyscyplinarnych Badań nad Kulturą

zaprasza na seminarium

„1968. Kwiaty i korzenie”

Gościem spotkania będzie Petr Pithart, były premier Czech, działacz opozycji antykomunistycznej

Termin: 18 maja 2018 roku, godz. 17:15, s. 507, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Moderatorzy debaty: dr hab. Mirosław Pęczak i dr Piotr Zańko

Celem seminarium jest pogłębienie wiedzy na temat kontestacji lat 60., zarówno w kontekście światowym (m.in. Paryski Maj 1968, Praska Wiosna, wydarzenia na uniwersytetach amerykańskich ), jak i w kontekście polskim (Marzec 1968). Seminarium będzie miało formę moderowanej debaty na którą zostaną zaproszeni związani z tematyką zajęć (z powodów biograficznych lub z racji zainteresowań zawodowych) naukowcy, publicyści i politycy, w większości żywi świadkowie młodzieżowej rewolty lat 60., owego „buntu kwiatów przeciwko korzeniom”, by użyć metafory Stanisława Brzozowskiego.