Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Studenckie Koło Współpracy Europejskiej

Studenckie Koło Współpracy Europejskiej działa od 2003 roku i skupia studentów zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką integracji europejskiej, a  w szczególności rozwijaniem współpracy europejskiej w dziedzinie pedagogiki oraz pokrewnych dyscyplin.

Koło było zaangażowane w wiele przedsięwzięć międzynarodowych, m.in. projekt Youth&Passion poświęcony uczestnictwu w  kulturze młodzieży z wielkich miast realizowany w latach 2003-2006 w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli i Warszawie (http://www.yp.uw.edu.pl). W 2007 SKWE zorganizowało w Warszawie sympozjum zatytułowane: Social work and social education. Dialog across the borders (www.freiburgwarsaw.blox.pl) ze studentami z Evangelische Fachhochschule Freiburg z Niemiec. Od 2003 roku stale współpracujemy w ramach Projektu Focus on Youth ze studentami Katholieke Hogeschool Leuven z Belgii. Wzięliśmy również udział w sympozjum Social work with Children and Youth at risk in Germany and Poland  we Freiburgu. Projekt ten był finansowany ze środków Fundacji Polsko-Niemieckiej i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Członkowie Koła zaangażowani byli w przygotowanie w Warszawie wizyt studentów z Belgii (pod koniec marca 20012) i Niemiec (w maju 2012).

W kwietniu 2013 roku odbył się wyjazd do Belgii. Podczas spotkania polscy studenci wymieniali się i dzielili metodami animacji i pracy socjalnej z młodzieżą akademicką z Leuven.

Pod koniec 2013  roku po raz pierwszy nawiązaliśmy kontakt z uczelnią w Tbilisi, w Gruzji. W marcu 2014 roku wraz ze studentami z Gruzji rozmawialiśmy o sytuacji demograficznej, socjalnej a także gospodarczej państw, w których żyjemy.

W roku 2014/2015 studenci przygotowywali się do wyjazdu do Niemiec.

Sprawozdanie Projekt Luneburg

W roku 2015/16 studenci zajmowali się promocją Koła, pozyskiwaniem nowych członków oraz planowaniem projektu ze Szwecją.

W 2017 roku Koło zorganizowało wyjazd do Malmo (Szwecja) – „Migration, Diversity and the Welfare State. Learning from Sweden”. Uczestnicy skupili się na badaniach systemu społecznego uwzględniając sytuację kobiet oraz imigrantów w szwedzkim społeczeństwie.

Zapraszamy do współpracy wszystkich studentów, którzy mają ochotę na poważniejszą przygodę pedagogiczną w kontekście europejskim, znają języki obce (zwłaszcza język angielski), bądź chcieliby podnieść swoje kompetencje językowe.