Weekend z ekspertami

8 grudnia (sobota) 2018, Wydział Pedagogiczny UW

Mokotowska 16/20, sala 413 (duża aula)

9.00-9.45

Agnieszka Krupa, psycholog, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 12, Warszawa

„Praca w Poradni psychologiczno-pedagogicznej – rozwój i wyzwanie”

O tym, jaki klient trafia współcześnie do Poradni, czego potrzebuje i oczekuje oraz jakie wymagania stawia przed specjalistami. Dowiemy się również o tym, jak niezwykle ważna i niezbędna jest w procesie diagnozy i terapii interdyscyplinarna współpraca całego zespołu.

10.00-10.45

Maryanne Chodkowski, Dyrektor, Bednarska Szkoła Podstawowa, Warszawa

„Bednarska Szkoła Podstawowa: SEL i edukacja włączająca”

Dla naszej szkoły umiejętności miękkie są bardzo ważne, ponieważ szkoła jest naturalnym miejscem do ich rozwoju. Świat niezwykle szybko się zmienia a umiejętność współpracy, twórczego działania, czy zarządzania emocjami i rozwiązania konfliktów, przydadzą się w szkolnym i dorosłym życiu każdego ucznia. Podczas wystąpienia przedstawię wybrane przypadki, w tym historie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

11.00-11.45

Agnieszka Czerkawska, wiceprezes Fundacji ADYS,  Dyrektor Szkół Fundacji ADYS, Piastów

“Praktyczne aspekty pracy z uczniami z Zespołem Aspergera w Szkołach Fundacji ADYS”

Podczas wystąpienia zostanie przedstawiona koncepcja pracy Szkół Fundacji ADYS oraz doświadczenia, metody i przykłady współpracy z uczniami z Zespołem Aspergera w budowaniu ich osiągnięć edukacyjnych oraz sukcesów w tworzeniu relacji społecznych.

Spotkanie ma charakter otwarty zarówno dla nauczycieli jak i praktyków oraz rodziców

Zapraszamy!

Studenci uczęszczający na zajęcia z przedmiotu „Praca z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych”

dr Marek Smulczyk