Ogłoszenie rekrutacyjne dla studentów Wydziału Pedagogicznego UW

Informacje ogólne:

Oferta: Udział w wizycie studyjnej w David Yellin College of Education

Miejsce : Jerozolima, Izrael

Strona internetowa instytucji partnerskiej: https://www.dyellin.ac.il/en

Okres pobytu: 10 – 15.03. 2019 r

Finansowanie: koszty przelotu i zakwaterowania pokrywane są z funduszu Programu Indywidualizacji Kształcenia na Wydziale Pedagogicznym UW

Liczba miejsc: 5

Wymagania wstępne:

– uregulowany status studenta Wydziału Pedagogicznego UW

– poziom znajomości jęz. angielskiego na poziomie B2

– gotowość do napisania zespołowego tekstu naukowego po odbyciu wizyty

– złożenie dokumentów rekrutacyjnych do godz. 15.00 w dniu 7 stycznia 2019 r. w dziekanacie studiów dziennych (pok. 114, p. Agnieszka Tokarzewska)

Specyfika wyjazdu:

Wyjazd realizowany jest w ramach umowy o współpracy między Uniwersytetem Warszawskim a David Yellin College of Education. W ramach programu Indywidualizacji Kształcenia na Wydziale Pedagogicznym UW zaplanowano wizytę studyjną, której celem jest podniesienie kompetencji kulturowych i komunikacyjnych oraz stworzenie możliwości wzajemnej wymiany doświadczeń między studentami obu instytucji. Wyjazd organizowany jest w ramach programu wspierania postaw tolerancji i otwartości studentów i studentek Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Studenci, pod opieką pracowników naukowych Wydziału Pedagogicznego, w towarzystwie doktorantów, odbędę serię spotkań i wizyt na uczelni, w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych w Jerozolimie

Efektem tych doświadczeń będą publikacje naukowe związane z tematyką wokół której zogniskowany jest wyjazd. Problematyka tekstów będzie ustalona po zakończeniu wyjazdu. W związku z tym przewidziane jest mini seminarium, w ramach funkcjonującego na Wydziale Writing Club, na którym będą omawiane propozycje i realizacja poszczególnych działań związanych z przygotowaniem do publikacji (łącznie 8 spotkań). Wyjazd tworzy okazję nie tylko do zapoznania się z systemem kształcenia w Izraelu ale też jest doskonałą okazją do przygotowania publikacji przy współpracy pracowników naukowych.

Ważne informacje:

1. a) Dokumenty rekrutacyjne, które należy złożyć:

– podpisane własnoręcznie oświadczenie o posiadaniu statusu studenta Wydziału Pedagogicznego UW

– podpisane własnoręcznie oświadczenie o poziomie znajomości języka angielskiego

– CV w języku polskim

– List motywacyjny w języku polskim (1 strona A4)

oświadczenie RODO

1. b) kandydat przyjmuje do wiadomości fakt, że dofinansowanie wyjazdu nie obejmuje wszystkich kosztów związanych z wyjazdem. Projekt nie zakłada pokrycia pełnych kosztów związanych z utrzymaniem za granicą (wyżywienie i koszty przejazdów lokalnych pozostają w zakresie uczestników)
  2. c) wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się w dniach 10-11 stycznia 2019
  3. d) wszelkie zapytania związane z wyjazdem należy kierować do pod adres izraelwp2019@gmail.com

Ważne daty:

składanie dokumentów: 18 grudnia – 7 stycznia