Advances in Social Work (Erasmus Mundus)

W dniach od 1 do 5 lipca 2019 roku Wydział Pedagogiczny gościł nauczycieli i studentów międzynarodowego programu studiów magisterskich Erasmus Mundus: MA Advanced Development in Social Work. Było to zakończenie kolejnego, 5. już cyklu studiów dwuletnich, które odbywają się w pięciu krajach: Wielkiej Brytanii, Danii, Portugalii, Francji i w Polsce.

Wśród wydarzeń, które miały miejsce na Naszym Wydziale, zaprezentowano 12 prac magisterskie studentów z Armenii, Filipin, Francji, Hong Kongu, Iranu, Kanady, Kenii, RPA, Rumunii, Ugandy, Zimbabwe) którzy podzielili się wynikami niezwykle interesujących projektów badawczych, osadzonych w międzynarodowym kontekście pracy socjalnej. Tytuły prac oraz imiona i nazwiska studentów dostępne są pod poniższym linkiem: https://www.pedagog.uw.edu.pl/2019/07/01/publiczne-obrony-prac-dyplomowych/

Podczas wizyty odbyła się również oficjalna graduacja studentów w Galerii Apteka Sztuki prowadzonej przez Fundację OTWARTE DRZWI. Miejsce było nie tylko tłem formalnego zakończenia studiów, ale też inspiracją do dyskusji nad rolą sztuki w obszarze pracy socjalnej.