Inicjatywa Doskonałości

Szanowni Państwo,
w związku z pojawiającymi się pytaniami chciałbym poinformować, że obecnie trwają prace nad wypracowaniem ogólnouniwersyteckich zasad realizacji programu “Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB). Pierwsze wyniki przedstawię na posiedzeniu Senatu UW w dniu 22 stycznia. Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla całej społeczności uniwersyteckiej poświęcone IDUB planujemy na 24 lutego w godzinach 15.00-18.00.
Pozwolę sobie również poinformowac, że w dniu wczorajszym w MNiSW odbyło się spotkanie na temat praktycznych aspektów finansowania IDUB. Pojawiło się na nim kilka dodatkowych informacji, które obecnie są analizowane.
Kluczowe jest wypracowanie transparentnych zasad zapewniających płynność realizacji poszczególnych działań. Jednocześnie chciałbym zapewnić, że w całym okresie realizacji programu będzie możliwość dołączania do niego osób czy zespołów badawczych, które nie były zaangażowane w tworzenie wniosku. Zgodnie z zapisami umowy konieczne będzie jednak wpisanie się w jeden lub więcej wskazanych i zaakceptowanych przez Międzynarodowy Panel Ekspertów działań oraz wskazać sposób realizacji celów, którym służy IDUB. Służyć temu będzie specjalnie opracowany formularz (fiszka).
Bieżące informacje na temat IDUB można znaleźć na stronie internetowej UW pod adresem https://www.uw.edu.pl/badania/idub/
Maciej Duszczyk