Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych

Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów do udziału w 3 edycji Letniej Szkole Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych, która odbędzie się w dniach 29 czerwca – 4 lipca 2020 roku w Krakowie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych to seria cyklicznych szkoleń i warsztatów organizowanych przez Pracownię CAQDAS TM Lab dla badaczy jakościowych reprezentujących różne orientacje metodologiczne i analityczne. Letnia Szkoła służy rozwijaniu i doskonaleniu warsztatu badawczego oraz zdobywaniu nowych kompetencji w obszarze metodologii badań i analizy jakościowych. Oferujemy trzydniowe szkolenia w formie 24h warsztatów w ramach dwóch ścieżek: metodologicznej i analitycznej.

Ważne daty

Letnia Szkoła CAQDAS 2020

01.02.2020  Otwarcie rejestracji na wybrane warsztaty
31.03.2020  Zamknięcie rejestracji na wybrane warsztaty

UWAGA!

1. Limit grupy warsztatowej: minimum 8, maksimum 15 osób.
  2. O uczestnictwie w Letniej Szkole decyduje kolejność zgłoszeń!
  3. W przypadku dużej liczby zgłoszeń uruchomiona będzie lista rezerwowa!

Szczegółowe informacje znajdzie Pan/i na stronie: caqdas-tm.uj.edu.pl​

mgr Stella Strzemecka

Sekretarz LS CAQDAS 2020

Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych
CAQDAS TM Lab (Pracownia analizy danych jakościowych)
Zakład Socjologii Komunikacji Społecznej
Instytut Socjologii, Wydział Filozoficzny
31-044 Kraków, ul. Grodzka 52,
III brama, pokój 73

caqdas-tm@uj.edu.pl
grzegorz.bryda@uj.edu.pl
WWW: caqdas-tm.uj.edu.pl
Facebook: LS CAQDAS TM Lab

Publikacje:
– Bryda G. (2020) From CAQDAS to Text Mining. The Domain Ontology as a Model of Knowledge Representation About Qualitative Research Practices. In: Costa A., Reis L., Moreira A. (eds) Computer Supported Qualitative Research. WCQR 2019. Advances in Intelligent Systems and Computing, vol 1068. Springer, Cham, s. 72-88
– Brosz M., Bryda G., Siuda P.(2017) Big Data i CAQDAS a procedury badawcze w polu socjologii jakościowej. Przegląd Socjologii Jakościowej, t. 13, nr 2, s. 6‒23.
– Bryda G., Martini N. (2016) W stronę ontologii pola badań jakościowych. Przegląd Socjologii Jakościowej, t. 12, nr 4, s. 24–40
– Bryda G. (2015) Caqdas, Data Mining i odkrywanie wiedzy w danych jakościowych, (red) Niedbalski J., Metody i techniki odkrywania wiedzy. Narzędzia CAQDAS w procesie analizy danych jakościowych, Wydawnictwo UŁ
– Bryda G. (2014) CAQDAS a badania jakościowe w praktyce. Przegląd Socjologii Jakościowej, t. 10, nr 2, s. 12–38 ​