Seminarium naukowe-25.02.2020

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza 25 lutego 2020 r. o 14.00 na otwarte seminarium Katedry Polityki Oświaty i Społecznych Badań nad Edukacją. Podczas seminarium Kristóf Velkey wygłosi referat: Analiza eksperckiego dyskursu dotyczącego wyników Polski w badaniach PISA OECD

Analysis of expert discourse regarding Poland’s results in OECD PISA studies

Az OECD PISA mérés lengyel eredményeit övező szakértői diskurzus elemzése

Po referacie odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów ze świata nauki i polityki.

Kristóf Velkey jest doktorantem w Doctoral School of Education, Eötvös Loránd University. Obecnie w ramach polsko-węgierskiego stypendium badawczego przybywa na Uniwersytecie Warszawskim i zbiera dane do doktoratu. Jego badania o orientacji jakościowej koncentrują się na możliwych powiązaniach między zmianami w polskim systemie edukacji a wynikami w badaniu OECD PISA. W referacie skoncentruje się na jednym z wątków swojego studium badawczego.

Referat zostanie wygłoszony w języku angielskim, dyskusja będzie prowadzona w języku polskim (Kristóf Velkey sprawnie porozumiewa się w języku polskim, ale referat woli przedstawić w języku angielskim).

Seminarium odbędzie się w sali 507 (V piętro) w siedzibie Wydziału: Mokotowska 16/20. Przewidywany czas spotkania to 2 godziny (45 minut referat, 75 minut dyskusja).

Prodziekan ds. naukowych, dr hab. Anna Zielińska, prof. uczelni               Kierownik Katedry, dr hab. Roman Dolata, prof. uczelni