Nie żyje Pan Profesor Andrzej Janowski

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Prof. dr hab. Andrzeja Janowskiego. W naszej pamięci Pan Profesor na zawsze pozostanie wybitnym uczonym, z którym mieliśmy możliwość długoletniej współpracy, autorem wielu ważnych książek, wspaniałym dydaktykiem, mądrym i szlachetnym człowiekiem. Głęboko cenimy wszystkie dokonania Pana Profesora zarówno jako naukowca, który był także ambasadorem polskiej pedagogiki w świecie, jak i specjalisty od polityki oświatowej, działacza “Solidarności” oraz wiceministra w pierwszym i najlepszym rządzie w postkomunistycznej Polsce. Był wybitnym nauczycielem nauczycieli, wielkim autorytetem pedagogiki szkolnej. Szczególnie  ważne  dla nas dzisiaj, w podzielonej Polsce, są harcerskie idee braterstwa i działania na rzecz dobra wspólnego tak bliskie Panu Profesorowi. Pedagogika poniosła olbrzymią stratę, coraz mniej wśród nas ludzi tak światłych i dobrych.

Dziekan i społeczność

Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego