Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Seminarium naukowe Wydziału Pedagogicznego UW: 09.05.2022, godz. 13.00 (warsztat o godz. 11.45)

Uprzejmie zapraszam na spotkanie w ramach Seminarium naukowego Wydziału Pedagogicznego UW.

Nasz gość prof. dr hab. Andrzej Rokita przedstawi referat „Ruch, który rozwija umysł – wykorzystanie piłek „edubal – EDUball – BRAINball” w edukacji szkolnej i przedszkolnej”. Moderatorką dyskusji po referacie będzie dr Kamila Wichrowska. Wraz z Panem Profesorem w spotkaniu będą uczestniczyć jego współpracownicy dr Sara Wawrzyniak oraz dr Ireneusz Cichy.

Spotkanie ma charakter otwarty, wymagane jest jednak zgłoszenie chęci uczestnictwa. Aby zarejestrować swój udział, należy do 6 maja 2022 wysłać wiadomość mailową na adres: seminarium.naukowe@pedagog.uw.edu.pl

Seminarium odbędzie się 9 maja 2022 w godz. 13.00 – 14.00. Przed seminarium, od godz. 11.45 do godz. 12.30 odbędzie się warsztat, współorganizowany ze Szkołą Podstawową nr 48, ukazujący praktyczne możliwości wykorzystania „piłek edukacyjnych” w prowadzeniu lekcji w ramach kształcenia wczesnoszkolnego. Warsztat zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 48 (ul. Sempołowskiej 4, Warszawa – Szkoła znajduje się bardzo blisko budynku Wydziału). Zajęcia warsztatowe z uczniami i uczennicami klasy 2 poprowadzi p. dr Ireneusz Cichy.

Przesyłając informację o chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu, bardzo proszę zaznaczyć, czy dotyczy ona wykładu i warsztatu (takie rozwiązanie jest rekomendowane ze względów merytorycznych), czy tylko jednej z form.

Z pozdrowieniami,
Rafał Godoń

 

Prof. dr hab. Andrzej Rokita

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z którą jest związany od 30 lat (przez pierwsze lata pracował jednocześnie jako nauczyciel wychowania fizycznego). Kierownik Zespołu Zabaw i Gier Ruchowych, Zakładu Gier Różnych oraz Katedry Zespołowych Gier Sportowych. Założyciel Pracowni Badań Gier z Piłką. Współtwórca piłek edukacyjnych: edubal, EDUball i BRAINball. Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem piłek BRAINball prowadzone są na terenie USA, Singapuru, Tajwanu, Wietnamu i Niemiec, a materiały dydaktyczne zostały przetłumaczone na język angielski, mandaryński i wietnamski. Autor ponad 100 publikacji naukowych oraz jednej monografii na temat zajęć ruchowych z piłkami edukacyjnymi w kształceniu zintegrowanym. Współautor kilku książek.