Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Narzędzia ewaluacji nauczania dorosłych

W środę, 12.10.2022r., godz. 10.00-11.30 lub 11.45-13.15, s. 414 odbędą się zajęcia prowadzone przez p. Agnieszkę Maj z CASE (Center for Social and Economic Research): Narzędzia ewaluacji nauczania  dorosłych. Celem zajęć będzie upowszechnienie wyników projektu Create2Evaluate wraz z możliwością oceny zaprojektowanych narzędzi.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów, przede wszystkim studentów andragogiki (Organizacja edukacji dorosłych, Trener kompetencji miękkich) oraz wykładowców zainteresowanych ewaluacją szeroko rozumianej edukacji dorosłych do udziału w zaplanowanym spotkaniu.

Podczas spotkania, poza zaprezentowaniem idei i wyników projektu, będzie okazja do przetestowania wypracowanych narzędzi i poddania ich ocenie  (pytania otwarte). Na koniec zajęć przewidziana jest dyskusja akademicka.

Zajęcia będą moderowane przez p. dr Krzysztofa Pierścieniaka z Zakładu Edukacji Ustawicznej i Andragogiki.

Termin: 12.10.2022r., godz.10.00-11.30 lub 11.45-13.15, s. 414.

Informacje o projekcie:

Projekt Create2Evaluate finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus Plus. Celem projektu jest zaprojektowanie zestawu narzędzi i szablonów, które umożliwią decydentom i osobom aktywnie zaangażowanym w kształtowanie polityk z zakresu edukacji dorosłych w ocenie istniejących strategii, wyciąganiu możliwych do podjęcia działań wniosków i tworzeniu lepszych strategii w przyszłości.

W wyniku projektu międzynarodowy zespół specjalistów z Włoch, Irlandii, Niemiec, Polski, Rumunii i Hiszpanii opracował zestaw narzędzi z 6 obszarów ewaluacji, które zostały przetłumaczone na języki każdego z partnerów.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod następującym linkiem: https://www.create2evaluate.eu/index_pl.php

Narzędzia opracowane w ramach projektu Create2Evaluate zawierają:

  • Skrótowy a jednocześnie wyczerpujący przegląd najważniejszych polityk, zagadnień i tendencji opracowanych przez UE w zakresie edukacji dorosłych
  • Praktyczne narzędzia w postaci ankiet dla twórców szkoleń i programów dla dorosłych, które pomogą im ocenić skuteczność swoich działań
  • Praktyczne narzędzia, w postaci kwestionariuszy i ankiet dla uczestników, które pomogą im ocenić przyrost wiedzy w zakresie kompetencji cyfrowych, społecznych, aktywnego uczestnictwa obywatelskiego, włączenia społecznego itp.