Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Zespół Responsive

Dr hab. Agnieszka Naumiuk

dr hab. Agnieszka Naumiuk, profesor uczelni. Kierownik projektu oraz kierowniczka zespołu PL  WP2.

Udział  w projekcie:
• WP1: Konteksty teoretyczne, prawne, polityczne, organizacyjne
• WP 2: Oficjalne procesy dotyczące wkładu obywateli

ZOBACZ PEŁNE BIO

Dr hab. Anna Zielińska

dr hab. Anna Zielińska, profesor uczelni. Członek Katedry Polityki Oświaty i Społecznych Badań nad Edukacją oraz wieloletni pracownik Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Udział  w projekcie:


  • WP1: Konteksty teoretyczne, prawne, polityczne, organizacyjne


 

Dr Magdalena Kuleta-Hulboj

Dr Magdalena Kuleta-Hulboj jest adiunktką na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Pedagogiki Społecznej. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na edukacji globalnej i międzykulturowej. Jest badaczką i wykładowczynią z ponad 15-letnim doświadczeniem dydaktycznym (m. in. Pedagogika społeczna, Edukacja globalna, Wyzwania współczesnej rodziny). Specjalizuje się w jakościowych metodach badawczych.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego i Advisory Board of ANGEL – Academic Network of Global Education and Learning.

Udział  w projekcie:


  • WP1: Konteksty teoretyczne, prawne, polityczne, organizacyjne

  • WP 2: Oficjalne procesy dotyczące wkładu obywateli

Dr Szymon Wójcik

Dr Szymon Wójcik, doktor socjologii, absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Socjologicznych Analiz Polityk Publicznych. Socjolog, specjalizujący się w analizach polityki społecznej, ubóstwa, ekonomii społecznej, aktywności podmiotów trzeciego sektora i społeczeństwa obywatelskiego. Jako dydaktyk współprowadzi w ISNS UW ścieżkę specjalizacyjną „Koordynator projektów społecznych” oraz „Organizacje pozarządowe. Współpraca międzysektorowa”. Od wielu lat pracuje także w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę największej polskiej organizacji pozarządowej zajmującej się ochroną dzieci przed krzywdzeniem.

Udział  w projekcie:


  • WP1: Konteksty teoretyczne, prawne, polityczne, organizacyjne

Dr hab. Agnieszka Wołowicz

dr hab. Agnieszka Wołowicz,  jest adiunktką na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspertka organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Członkini Special Interest Research Group on Parents and Parenting with Intellectual Disabilities, IASSIDD. Autorka publikacji dotyczących kobiet z niepełnosprawnością, praw reprodukcyjnych kobiet z niepełnosprawnością intelektualną, aktualnie prowadzi badania na temat przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami.

Działaczka społeczna i sojuszniczka osób z niepełnosprawnościami w działaniach na rzecz implementacji założeń Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Udział  w projekcie:


  • WP 2: Oficjalne procesy dotyczące wkładu obywateli

Dr Izabela Grabowska

Dr Izabela Grabowska – adiunkt w Instytucie Statystyki i Demografii SGH oraz Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW.
Demograf, statystyk, polityk społeczny zajmujący się problematyką dotyczącą aktywności różnych grup ludności, łączenia obowiązków rodzinnych i zawodowych kobiet, jakości życia osób z niepełnosprawnościami.
Ekspert w wielu projektach dotyczących ewaluacji programów społecznych...

Zobacz pełne BIO

dr hab. Katarzyna Gajlewicz-Korab

Kierunek: dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Pracowała w wielu redakcjach (m.in.: Tok FM, Radio Bis, TVP S.A.) oraz współpracowała w licznymi tytułami prasowymi i agencjami fotograficznymi.

Od 2004 r. doktorantka w Zakładzie Systemów Medialnych w Instytucie Dziennikarstwa. Pracę doktorską pod tytułem „Francuskie tygodniki opinii wobec muzułmanów we Francji” obroniła w 2009 r. Od grudnia 2009 r. do września 2014 r. pełniła funkcję p.o. Kierownika Zakładu Praktyki Dziennikarskiej.

Zobacz pełne BIO

Mgr Barbara Lipińska-Zańko

mgr Barbara Lipińska- Zańko, absolwentka kierunku animacji społeczno-kulturowej, na Wydziale Pedagogicznym UW. W pracy doktorskiej skupia się na relacji troski o siebie i responsywności w pedagogice społecznej. Do jej zainteresowań naukowych należą: edukacja nieformalna, środowiska wykluczane i ich głos w przestrzeni publicznej, oraz troska o siebie w pedagogice.
Pracowała w organizacjach pozarządowych (Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, Polska Sieć Polityki Narkotykowej) i instytucjach kultury (Dk Zacisze, Art & Marges musée). Dotychczas uczestniczyła badawczo w dwóch projektach z obszaru osiągnięć szkolnych i demokratycznej kultury szkoły.
W projekcie Responsive odpowiedzialna jest za merytoryczną i administracyjną realizację zadań.

Udział  w projekcie:


  • WP 2: Oficjalne procesy dotyczące wkładu obywateli