8 stycznia na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się spotkanie rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka z delegacją mongolską. Rozmowy dotyczyły nawiązania współpracy z Mongolskim Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym m.in. w zakresie wymiany akademickiej.

8 stycznia Uniwersytet Warszawski gościł delegację z Mongolskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego (Mongolian National University of Education), w skład której weszli: prezydent uczelni prof. Jamiyansuren Batbaatar, dziekan Szkoły Sztuk Pięknych i Techniki dr S. Battsooj, dr G. Odpurev z Wydziału Projektowania i Rysunku, Dorj Barkhas, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Mongolii w Polsce, oraz Tenger Jargalsaikhan, attaché Ambasady Mongolii. Ze strony UW w spotkaniu uczestniczył rektor prof. Alojzy Z. Nowak, a także dr Jan Rogala z Wydziału Orientalistycznego oraz dr Ewelina Zubala, koordynator ds. mobilności Wydziału Pedagogicznego.

Głównym tematem rozmów było nawiązanie współpracy w zakresie wymiany akademickiej między mongolską uczelnią a Uniwersytetem Warszawskim.

– Współpraca zarówno z Mongolskim Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym, jak i z innymi uczelniami w Mongolii może być prowadzona w szerokim zakresie m.in. w ramach studiów i badań międzynarodowych na Wydziale Pedagogicznym oraz studiów mongolistycznych na Wydziale Orientalistycznym – mówił prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

Rektor UW zaznaczył, że wśród młodzieży akademickiej widać zainteresowanie kulturą Dalekiego Wschodu: – Najważniejsza jest pasja i wspólne zainteresowania. Zależy mi, aby studenci podążali za swoimi zainteresowaniami i mogli zobaczyć, jak azjatyckie państwa się rozwijają.

– Jesteśmy gotowi do nawiązania współpracy z Uniwersytetem Warszawskim w zakresie wymiany studentów i nauczycieli akademickich z wielu kierunków ze szczególnym uwzględnieniem studiów mongolistycznych i archeologii – mówił prof. Jamiyansuren Batbaatar, prezydent mongolskiej uczelni.