27 lutego 2018: Zapraszenie na kolejną turę spotkań pod nazwą "Porozmawiajmy o przyszłej ustawie".

Szanowni Państwo,

w imieniu Zespołu rektorskiego Uniwersytetu Warszawskiego zapraszam na kolejną turę spotkań pod nazwą "€žPorozmawiajmy o przyszłej ustawie".

Pod koniec stycznia MNiSW przedstawiło projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce opracowany po konsultacjach społecznych. W ubiegłym tygodniu projekt ten został przesłany pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów. Harmonogram dalszych prac legislacyjnych pozwala przypuszczać, że nowe przepisy wejdą w życie w październiku br.

W obliczu nadchodzących zmian pragniemy powrócić do dyskusji i organizacji warsztatowych spotkań skierowanych do społeczności akademickiej, których celem jest wypracowanie wizji Uniwersytetu Warszawskiego w świetle nowej ustawy.

Podczas spotkań chcemy wspólnie zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami w kluczowych obszarach funkcjonowania uczelni: kształceniu, badaniach i rozwoju kadry; a także poszukać odpowiedzi na pytanie, które ze zmian związanych z reformą możemy wykorzystać do dalszego rozwoju Uniwersytetu.

Zależy nam na zebraniu opinii, potrzeb i oczekiwań różnych grup naszej społeczności, dlatego zapraszam wszystkich Państwa studentów, doktorantów i pracowników do udziału w spotkaniach. Wspólnie wypracowane wnioski przyczynią się do stworzenia nowego statutu Uniwersytetu Warszawskiego.

Marcin Pałys

Rektor UW

Rejestracja na spotkania zorganizowane z podziałem na grupy wydziałów i jednostek UW odbywa się na stronie www.nowaustawa.uw.edu.pl. Pod tym adresem znajdą Państwo również materiały dotyczące projektu nowej ustawy.

Swoje opinie mogą Państwo przesyłać także na adres nowaustawa@uw.edu.pl.