Prokrastynacja – na czym polega nawykowe odwlekanie i jak sobie z nim radzić?
Za nami ciekawy, inspirujący, angażujący i pouczający wykład poświęcony tematowi, któremu wielu z nas mierzy się na co dzień – prokrastynacja. Dotyczy 15 – 20% wśród populacji ogólnej, natomiast 50 – 90% dotyczy studentów. Powodując wiele emocji, w tym również poczucie winy, frustracje.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się:
– Czym naprawdę jest prokrastynacją?
– Jakie problemy i może nieść nawykowe odkładanie zadania na później, zarówno na zdrowie psychiczne jak i fizyczne.
– Schemat prokrastynacji (myśli, emocje oraz zachowania)
– Jak prokrastynację należy zrozumieć w podejściu poznawczo – behawioralnym. Przedstawione zostały badania dotyczące jak psychoterapia w tym samym podejściu wpływa na nawyk odwlekania.
– Również mogliśmy poznać metody oraz sposoby do pracy nad prokrastynacją.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za uczestnictwo oraz aktywność podczas wykładu. W szczególności podziękowania kierujemy do dra Joachima Kowalskiego z Pracowni Psychopatologii Eksperymentalnej w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk za poprowadzenie pouczającego i wartościowego wykład na temat prokrastynacji. Za podzieleniem się cennymi wskazówkami, doświadczeniem narzędziami, które skłonią nas do refleksji nad nawykami.
Również podziękowania należą się Ani Rogalskiej z SKN Kierunek: Rozwój za zorganizowanie i przygotowanie spotkania. Natomiast temat prokrastynacji jeszcze nie zamykamy, ponieważ planujemy warsztaty dla studentów. Szczegółowe informacje podamy w najbliższym czasie. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej koła oraz fanpage na Facebooku ! 🙂