Andragogika – Organizacja edukacji dorosłych

Kategoria: Studia I stopnia

Specjalność ANDRAGOGIKA – ORGANIZACJA EDUKACJI DOROSŁYCH, to jedyne w Polsce Studia Licencjackie, które w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów Studia z Przyszłością  zdobyły certyfikat potwierdzający wyróżniającą się na rynku edukacyjnym koncepcję kształcenia. Praktykowana koncepcja kształcenia studentów wyróżniona została ze względu na wysoką jakość realizowanego programu studiów, który został dostosowany do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy w kontekście współczesnych wyzwań społeczno-cywilizacyjnych. Wyróżniony został sposób prowadzenia specjalności: dbałość o przekazywanie studentom najnowszej wiedzy, kształtowanie umiejętności i kompetencji szczególnie cenionych przez pracodawców i menadżerów zarządzających przedsięwzięciami społecznymi (m.in.: praca w zespole, umiejętności cyfrowe, negocjacje i rozwiązywanie konfliktów i wiele innych).

Absolwent Studiów Licencjackich po specjalności andragogicznej znajduje zatrudnienie, m.in., w:

• działach szkoleniowych różnych organizacji,
  • firmach szkoleniowych,
  • agencjach zatrudnienia,
  • instytucjach szkoleniowych,
  • instytucjach dialogu społecznego,
  • instytucjach partnerstwa lokalnego,
  • redakcjach portali edukacyjnych,
  • organizacjach pozarządowych działających w obszarze edukacji dorosłych,
  • szeroko rozumianych instytucjach kultury, które swoją ofertę kierują do dorosłych w różnym wieku;
  • instytucjach rządowych i samorządowych, które odpowiadają za kreowanie polityki i wspieranie podejmowanej przez dorosłych aktywności edukacyjnej.

Absolwenci specjalności zdobywają atrakcyjny na współczesnym rynku pracy zawód oraz posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do kontynuowania nauki na studiach II stopnia (magisterskich), na których prowadzone są dwie specjalności

1. Andragogika – Doradztwo zawodowe i edukacyjne dorosłych
  2. Trener kompetencji miękkich

🔎 Więcej informacji dostępne tutaj