Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Erasmus Mundus ADVANCES

Dr hab. Agnieszka Naumiuk koordynuje na Wydziale Pedagogicznym już drugą edycję programu Erasmus Mundus ADVANCES (MA in Advanced Development in Social Work). W konsorcjum są uniwersytety z Lincoln (Wielka Brytania), Aalborg (Dania), Lizbony (Portugalia) i Nanterre (Francja).

Zob:  https://www.socialworkadvances.aau.dk/

Poprzednia edycja okazała się sukcesem i z roku na rok przybywa liczba studentów. Tegoroczny nabór przekroczył liczbę 200 kandydatów z całego świata. Do rozmów kwalifikacyjnych wybrano około 60 osób. Wybranych zostało 25 najlepszych studentów.

Tymczasem edukację kończy pierwszy rocznik studiów dwuletnich drugiej tury (Pierwszą turę ukończyły 4 roczniki, 15-20 osób każdy). To obecnie 15. magistrantów z całego świata, którzy prowadzą prace badawcze w Europie i poza Europą na temat działań pomocowych.  W zeszłym roku organizowaliśmy dla nich 3-tygodniową szkołę letnią na temat Innowacyjnych metod pracy socjalnej (https://www.facebook.com/zakladIIiES/posts/589220785292526). „Polska” grupa magistrantów, której promotorem jest dr hab. Agnieszka Naumiuk, to 3 osoby: Sulkhan z Gruzji, Miriam z Ugandy i Sylwester z Hong-Kongu.