Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Erasmus

Erasmus – program uruchomiony przez Komisję Europejską 15 czerwca 1987 r., obejmujący szkolnictwo wyższe, ma na celu finansowanie wyjazdów studentów na studia w innym kraju europejskim oraz wspieranie europejskiej współpracy uczelni wyższych.

Program otrzymał nazwę na cześć żyjącego na przełomie XV i XVI w. holenderskiego filozofa i pedagoga, jednego z czołowych humanistów odrodzenia, propagatora kultury antycznej – Erazma z Rotterdamu.

Program jest przygotowywany na okres 6 lat. Aktualnie kończymy wersję programu z 2014 roku i rozpoczynamy program na lata 2021-2027.

Wydział Pedagogiczny od lat bierze czynny udział w programie wymiany studentów i pracowników. Posiadamy 24 aktywne umowy do europejskich uczelni w 15-stu krajach.

Nasze umowy są zawarte z wydziałami, które mają podobne programy nauczania, aby studenci mogli znaleźć przedmioty odpowiadające ich programom i zainteresowaniom.

Najbardziej popularna dziedzina to kształcenie nauczycieli.

W latach 2015-2019 skorzystało z programu 43 studentów i 12 pracowników.