Animacja kultury i edukacja nieformalna, pozaformalna i alternatywna

Kategoria: Studia I stopnia

Celem specjalności jest wyposażenie absolwentów w wiedzę dotyczącą różnorodnych obszarów edukacji nieformalnej, pozaformalnej i alternatywnej oraz animacji społeczno-kulturalnej, a także zapoznanie z nurtami funkcjonującymi w Polsce i na świecie. Program studiów harmonijnie łączy wiedzę teoretyczną z działaniami praktycznymi. Absolwent zdobędzie warsztat pracy z zakresu różnych metod i środków stosowanych w animacji i edukacji nieformalnej, pozaformalnej i alternatywnej, a także pozna środowiska i obszary, w jakich są stosowane oraz zdobędzie wiedzę z zakresu prawnych aspektów działania różnych instytucji w środowisku lokalnym. W trakcie studiów studenci będą uczestniczyć w projektach: animacyjnych, społecznych, badawczych.

Absolwent uzyska kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu Pedagoga animacji kulturalnej oraz Animatora Kultury. Kwalifikacje te dają podstawę do podjęcia pracy w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i instytucjach samorządowych. Studia przygotowują także do samodzielnego założenia organizacji pozarządowej.

Oferta skierowana jest do osób o otwartych umysłach, pragnących działać w środowisku lokalnym, stosować nowe metody w edukacji i wychowaniu. Czekamy na osoby z pasją, zainteresowane różnymi dziedzinami artystycznymi, osoby poszukujące nowatorskich metod wychowawczych i edukacyjnych, instruktorów harcerskich, działaczy sektora pozarządowego, społeczników, liderów grup nieformalnych.

Studenci Animacji, przygotowali filmik, który przybliży czym jest animacja społeczno-kulturalna oraz grę, która przybliży Wam tę specjalność. Miłej zabawy! 🙂

Zapraszamy także do obejrzenia relacji z projektów realizowanych przez studentów animacji:

🔎 Więcej informacji dostępne tutaj

🔎 Rejestracja na studia stacjonarne tutaj

🔎 Rejestracja na studia niestacjonarne tutaj