Animator kultury i doradca edukacyjno-zawodowy w społeczeństwie wielokulturowym

Kategoria: Studia II stopnia

Absolwent specjalności jest  osobą instancją  mediacyjną, rozjemczą i interwencyjną w sytuacjach konfliktów. Prowadzi współpracę z instytucjami specjalizującymi się w poradnictwie i orzecznictwie, pomocy społecznej i rodzinnej, organizacjami pozarządowymi i mediami oraz, w zależności od lokalnych zindywidualizowanych uwarunkowań, z osobami, organizacjami i placówkami właściwymi dla zdiagnozowanych potrzeb i problemów.

Działania i odpowiedzialność zawodowa pedagoga z kompetencjami animatora i doradcy polega na inicjowaniu, organizowaniu i upowszechnianiu kultury i sztuki w placówkach kulturalnych, oświatowych, medialnych działających w społeczeństwie wielokulturowym oraz na diagnozowaniu potrzeb edukacyjnych i zawodowych i konstruowaniu indywidualnych planów rozwoju.

Absolwent jest przygotowany do :

• pracy na stanowiskach pedagoga animatora z kompetencjami doradcy edukacyjno-zawodowego,
  • zawodów: Animatora kultury,
  • wykonywania zawodu Doradcy zawodowego.

🔎 Rejestracja na studia stacjonarne tutaj

🔎 Rejestracja na studia niestacjonarne tutaj