Edukacja artystyczna i medialna

Kategoria: Studia II stopnia

Studia w ramach specjalności dają przygotowanie teoretyczno-praktyczne w zakresie artystycznej edukacji wizualnej oraz wykorzystywania mediów w procesach socjalizacji, edukacji i komunikacji społecznej. Studia stanowią połączenie wiedzy o kulturze, sztuce i mediach z własną twórczością artystyczną studentów w zakresie: malarstwa, grafiki, rysunku, projektowania graficznego z użyciem nowoczesnych mediów, fotografii cyfrowej, rzeźby, ceramiki, kreowania struktur przestrzennych typu environment. Studia przygotowują także do umiejętnej analizy i krytycznej oceny medialnych przekazów (jak również do ich tworzenia) oraz wykorzystywania nowych mediów w działalności edukacyjnej (nowoczesne metody kształcenia wykorzystujące nowe technologie np. e-learning). Kształtowanie świadomego korzystania z treści medialnych program studiów wiąże ze zdolnościami do kompetentnej komunikacji we wszystkich formach przekazu: drukowanych i elektronicznych.

Absolwenci  specjalności Edukacja artystyczna i medialna,  przygotowani do twórczej pracy zawodowej, znajdą pracę w:

• szkoła podstawowa i średnia – nauczyciel plastyki (tylko osoby, które ukończyły studia I stopnia i otrzymały przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne);
  • instytucje artystyczne (szczególnie w działach edukacyjnych w muzeach, galeriach, teatrach itd.);
  • instytucje medialne i medialno-edukacyjne (telewizja, radio, prasa, portale internetowe),
  • każdych instytucja kulturalnych, edukacyjnych czy usługowych, w których kompetencje artystyczne pedagoga stanowią podstawowy atut (ośrodki kultury, kluby, świetlice itp.).

Studia wyposażają studentów w niezbędną wiedzę o mediach w kontekście współczesnej kultury i edukacji oraz w umiejętność tworzenia przekazów audiowizualnych w postaci filmów, reportaży multimedialnych, prezentacji elektronicznych itd.

🔎 Rejestracja na studia stacjonarne tutaj

🔎 Rejestracja na studia niestacjonarne tutaj