Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Kategoria: Studia jednolite magisterskie

Kształcimy nauczycieli na wysokim poziomie, uwzględniając potrzeby współczesnego społeczeństwa i szkoły. Wysoka jakość wczesnej edukacji wspiera rozwój potencjału dzieci, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz efektywne wspomaganie dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi. Absolwenci są przygotowani do wykonywania zawodu:

• nauczyciela przedszkola,
  • nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej,
  • pedagoga szkolnego,
  • nauczyciela świetlicy w trzech obszarach:
    • projektowania i realizowania programu własnego rozwoju zawodowego i osobistego  nauczyciela,
    • wspierania rozwoju dzieci i organizowania sytuacji edukacyjno-wychowawczych sprzyjających konstruowaniu przez nie wiedzy i umiejętności w interakcjach społecznych;
    • tworzenia  demokratycznej kultury przedszkola i szkoły jako nowoczesnej, autonomicznej wspólnoty, rozwijającej edukacyjne partnerstwo.

Absolwenci są wyposażeni w kompetencje zawodowe, pozwalające wspomagać rozwój indywidualny i społeczny dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, także do współpracy ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym na rzecz dzieci oraz realizowania działań diagnostycznych i terapeutycznych w sytuacjach zakłócających przebieg rozwoju i edukacji.

🔎 Więcej informacji dostępne tutaj

🔎 Rejestracja na studia stacjonarne tutaj

🔎 Rejestracja na studia niestacjonarne tutaj