O badaniach cz. I – wywiad z mgr Olgą Wysłowską

W ramach projektu #dyplomWPedUW rozpoczynamy krótki cykl spotkań z pracownikami Wydziału, którego celem jest zebranie różnych perspektyw w temacie badań. Może być to swego rodzaju drogowskaz podczas szukania tematu pracy dyplomowej, dobierania metody badawczej do wybranego zagadnienia lub samego zaprojektowania badania w kontekście ochrony osób badanych. Natomiast dla studentów kończących już swoje prace Olga opowiada o pracy przy projektach badawczych, co może zainspirować Odbiorców do wybrania dalszej drogi zawodowej.

Jestem bardzo dużą fanką mieszanych metod jakościowych i ilościowych w badaniu różnych procesów edukacyjnych.

– Olga Wysłowska

Odnośniki do konkretnych zagadnień, o których wspomina Olga:
0:25 – Słów kilka o ścieżce naukowej i zawodowej Olgi.
3:23 – Jakim problemom badawczym odpowiadają badania jakościowe, a jakim ilościowe?
5:59 – Zalety i ograniczenia badań ilościowych oraz jakościowych.
7:14 – O badaniach uczestniczących.
8:53 – Co jest ważne w procesie tworzenia projektu badawczego?
9:58 – Etyka badań naukowych.
12:41 – Sens i cel badań naukowych nad edukacją.
14:27 – Projekt „Czym skorupka”.

Wywiad przeprowadziła Basia Rozwałka, która poznała Olgę przy wolontariacie w projekcie ISOTIS. Jeśli chodzi o montaż, jest to także debiut – także prosimy o wyrozumiałość. 🙂

Po więcej materiałów związanych z pisaniem pracy dyplomowej zapraszamy również na wydarzenie FB.