Zdalne funkcjonowanie na Uniwersytecie – wywiad z Panią Profesor Małgorzatą Żytko

To już nasz drugi wpis, który ma na celu przybliżyć, jak w obecnej rzeczywistości zdalnego nauczania, odnajdują się nie tylko studenci, ale i wykładowcy. Tym razem porozmawialiśmy z Panią Profesor Małgorzatą Żytko, która jako wykładowca i promotor, prowadzi obecnie zajęcia online.

Pani Profesor opowiedziała, jak radzi sobie z tym wyzwaniem oraz odpowiedziała nam na kilka pytań, dotyczących zdalnego funkcjonowania Uniwersytetu. Z wypowiedzi Profesor Żytko dowiecie się między innymi jak będą wyglądały obrony na Wydziale Pedagogicznym w tym roku akademickim oraz co z rekrutacją na studia II stopnia. Miłego oglądania 🙂

Odnośniki do konkretnych zagadnień, o których wspomina Pani Profesor:
0:55 – Zdalne nauczanie okiem wykładowcy i promotora.
2:32 – Kiedy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę 😉 czyli korzyści płynące z wyzwania zdalnej nauki.
5:11 – Jak wyglądają seminaria online?
5:45 – Badania naukowe w dobie koronawirusa.
8:00 – Zdalne obrony.
9:27 – „Odmrażanie” Uniwersytetu.
10:21 – Sesja letnia 2020 na Wydziale Pedagogicznym UW.
11:00 – Rekrutacja na studia II stopnia.
12:28 – Czy forma nauki online zostanie z nami na dłużej?
13:48 – Praktyki w czasie pandemii.
15:09 – Kto był promotorem Pani promotor? 😉

Wpis powstał w ramach projektu #dyplomWPedUW. Więcej informacji o projekcie znajduje się na wydarzeniu FB.