Projekcja filmu „Komunia” oraz spotkanie z reżyserką 25.04.2018

25 kwietnia 2018 odbyła się projekcję filmu dokumentalnego Anny Zameckiej “Komunia”.
Film ten, wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą (m.in. Orzeł Polskiej Akademii Filmowej za najlepszy film dokumentalny w 2017r.). Była to dla nas podstawa do dyskusji, która odbyła się bezpośrednio po projekcji. Wspólnie zastanawialiśmy się nad potrzebami i wyzwaniami dotyczącymi problematyki autyzmu z perspektywy społecznej, rodzinnej, a także edukacji, terapii i działań instytucji wspierających.

Gośćmi specjalnymi byli:

• Anna Zamecka – reżyser filmu. Studiowała dziennikarstwo, antropologię kulturową oraz fotografię w Warszawie i Kopenhadze. Absolwentka programu DOK PRO w Szkole Wajdy.
  • Joanna Wodarska-Likowska – oligofrenopedagog, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, terapeuta i współtwórca wielu projektów kierowanych do osób z autyzmem.
  • Rodzice dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Więcej informacji na wydarzeniu FB.