Pomoc społeczno-wychowawcza dziecku i rodzinie

Kategoria: Studia I stopnia

Założeniem programu specjalności jest łączenie teorii  i praktyki oraz wyposażenie studentów w umiejętności pracy z jednostkami, rodzinami  i środowiskiem społecznym. Studenci zdobywają wiedzę ogólną, pedagogiczną, psychologiczną, socjologiczną i specjalistyczną w zakresie polityki społecznej, prawa, pracy socjalnej oraz poradnictwa. Mają także możliwość rozwijania kompetencji w zakresie komunikacji interpersonalnej, empatii, asertywności, rozwiązywania problemów społecznych i problemów osób, które znalazły się w trudnej sytuacji. Równolegle ze zdobywaniem wiedzy teoretycznej realizują praktyki zawodowe w wybranych instytucjach publicznych i organizacjach pozarządowych. Ponadto studenci zdobywają i doskonalą umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz zapoznają się z sytuacją pracy socjalnej w krajach UE.

Absolwenci studiów zawodowych mogą podejmować pracę, jako:

• specjaliści,
  • wychowawcy,
  • pedagodzy uliczni,
  • asystenci rodzinni,
  • animatorzy,
  • twórcy projektów działań w dziedzinie pracy społeczno-wychowawczej.

Absolwenci mogą znaleźć pracę w:

• lokalnych ośrodkach pomocy społecznej,
  • regionalnych ośrodkach polityki społecznej i administracji państwowej,
  • centrach pomocy rodzinie,
  • świetlicach środowiskowych i terapeutycznych,
  • poradniach wspierających dzieci i rodziny,
  • ośrodkach interwencji kryzysowej,
  • instytucjach i organizacjach pomagającym uchodźcom,
  • ośrodkach dla ofiar przemocy,
  • schroniskach dla bezdomnych,
  • ośrodkach adopcyjnych.

🔎 Więcej informacji dostępne tutaj