Wcześniejsze seminaria

[divider]

Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW, 16 grudnia 2016, godz. 13.30, sala 414 oraz 17 grudnia o godz. 13.15, sala 413

Uprzejmie zapraszm do udziału w Międzynarodowym Seminarium naszego Wydziału.

16 grudnia naszym gościem będzie doc. dr sc. Zvonimir Komar (Uniwersytet w Zagrzebiu, Chorwacja), który wygłosi wykład The idea and logic of pedagogy. Spotkanie odbędzie się w sali 414.

Jednocześnie informuję, że w sobotę 17 grudnia o godz. 13.15 w sali 413 odbędzie się drugie spotkanie seminaryjne z dr Komarem. Nasz gość wygłosi wykład The challenge of ‘Differential pedagogy’ (seen through Lyotard’s “Postmodern condition”).

Organizatorzy: PTP Odział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. Rafał Godoń

Zobacz abstrakty

Międzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego

Monday. May 16, 2016 13.30 – 17.30 room 507

International Seminar in Philosophy of Education

Education as Self-Education: The Unity of Who We Are and What We Know

Prof. Dr. Ronny Miron, Bar Ilan University, Ramat-Gan, Israel

mironronny@gmail.com

Gadamer vis-a-vis Hegel: The Pedagogical Aspects of Hermeneutics

Prof. Dr. Dr. Andrzej Wiercinski, University of Warsaw, Poland

andrew.wiercinski@gmail.com

The Need for Bildung: Necessitating Continual Self-(In)Formation

23 maja 2013:

Seminarium EUSARF (European Scientific Association for Residential and Family Care) Intervention for vulnerable children and their families. Findings from research organizowane przez Zakład Problemów Społecznych Dziecka i Rodziny

31 maja 2012:

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów na wykład
Pani Profesor Ljubicy Pribanić z Uniwersytetu w Zagrzebiu

poświęcony problematyce osób z niesłyszących.

Wykład odbędzie się dnia 31 maja (czwartek) o godz. 13.30 w sali 507

23 maja 2011:

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Wielkiej Brytanii. Referat „The problem of religious illiteracy in liberal democratic education” wygłosi Prof. James Conroy z Uniwersytetu w Glasgow. Seminarium odbędzie się 23 maja(poniedziałek) o godz. 15.30 w sali 507.

16 maja 2011:

Serdecznie zapraszamy na seminarium, w trakcie którego prof. Jose Antonio Garcia Fernandez z Universidad Compluense de Madrid wygłosi referat Education system in Spain – important changes and challenges. Odbędzie się ono w najbliższy poniedziałek, 16 maja 2011r. w sali 124 o godz. 10:00.
Wykład będzie tłumaczony na język polski.

20 maja 2011:

Zakład Filozoficznych Podstaw Pedagogiki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład Profesora Georga Cavallara z Uniwersytetu Wiedeńskiego

„Dimensions of Kant’s Cosmopolitan Education”, który odbędzie się 20 maja br. o godz. 14.00 w sali 507 (konferencyjnej).

Czytaj referat

11 marca 2011:

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodowe Seminarium
z udziałem prof. dr Agnieszki Bron z Uniwersytetu Sztokholmskiego
pt. „Proces uczenia się studentów w szkole wyższej. Współczesne badania i teoria”,
które odbędzie się 11 marca 2011r. o godz. 11.30
w budynku Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w sali 507.

dr Rafał Godoń
Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

23 lutego 2011:

Prof. Dominik FABLET z Uniwesytetu Paris Ouest Nanterre – dziekan i kierownik Katedry Interwencji społeczno-wychowawczej – bedzie gościem naszego wydziału wraz z grupą studentów w dniu 23 II 2011 roku. Wykład na temat “Innowacje w pracy z rodziną we Francji” wygłosi w środę 23 II w godzinach 13.30-17 w sali 507. Wykład w języku francuskim będzie tłumaczony na polski.

Zapraszamy!

13 grudnia 2010:

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowym seminarium, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 13.30 w sali 124 (I piętro, ul. Mokotowska 16/20). Naszym gościem będzie dr Zdenko Kodelja z Instytutu Badań Edukacyjnych w Ljubljanie. Dr Kodelja wygłosi referat “The Contemporary University and the Problem of Social Justice”.

26 października 2010:

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Wielkiej Brytanii. Referat The Scientization of the Parent-Child Relationship” wygłosi dr Judith Suissa*, z Instytutu Pedagogiki, Uniwersytetu w Londynie. Seminarium odbędzie się 26 października (wtorek) o godz. 13.30 w sali 124, I piętro, budynek Wydziału Pedagogicznego UW, ul. Mokotowska 16/20.

Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

* Judith Suissa – Senior Lecturer in Philosophy of Education, Department of Educational Foundations and Policy Studies, Institute of Education, University of London; więcej informacji: http://www.ioe.ac.uk/study/EFPS_69.html