Komunikaty dla doktorantów
20.05.2024 rozpoczynają się zapisy na drugie szkolenie z promocji wyników badań naukowych
W związku z realizacją Działania III.3.2 „Promocja badań naukowych” w ramach Programu IDUB na UW przygotowaliśmy dla doktorantów, pracowników badawczych i pracowników naukowo-badawczych UW szkolenie połączone z warsztatami poświęcone promocji wyników badań naukowych. Szkolenie skierowane będzie do osób prowadzących badania naukowe (wszystkich jednostek Uniwersytetu Warszawskiego), które chcą uzyskać wiedzę na temat promocji i popularyzacji wyników Więcej…
Szkolenia dla pracowników i doktorantów – repozytorium “Dane Badawcze UW”
Zapraszamy na kolejne zdalne szkolenia z zakresu obsługi instytucjonalnego repozytorium danych badawczych Uniwersytetu Warszawskiego – „Dane Badawcze UW”. Webinaria są przeznaczone dla pracowników i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego. Są skróconą wersją serii szkoleń „Repozytorium Dane Badawcze UW – przygotowanie danych i korzystanie z platformy”, realizowanych przez ICM UW w styczniu i lutym 2024 r. Terminy szkoleń Więcej…
Rekrutacja do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy o rozpoczęciu rekrutacji do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST na semestr zimowy i cały rok akademicki 2023/2024. Rekrutacja do Programu rozpoczęła się w dniu 15 kwietnia 2024 r. i potrwa do 15 maja 2024 r. Materiały i wskazówki dostępne na stronie Programu MOST: http://most.amu.edu.pl/ Zachęcamy również do śledzenia profilu Programu MOST na Facebook’u!
Trwa nabór do programów stypendialnych
Szanowni Państwo, Miło nam poinformować, że trwa kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA: Junior Research Award 2025-26, Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2025-26, Graduate Student Award 2025-26, Senior Award 2025-26 i STEM Impact Award 2024-25 oraz nowość (!) – Graduate Student Award LLM in International Więcej…
Kolejne spotkania w ramach zajęć Nurty Współczesnej Pedagogiki odbędą się:
26 marca o godzinie 15.00 SALA 124 Wykład poprowadzi prof. dr hab. Lech Witkowski. 12 kwietnia o godzinie 16.30 SALA 124 Wykład poprowadzi prof. dr hab. Jacek Pyżalski.
UWAGA!
Od 1 stycznia 2023 r. w sprawach studiów doktoranckich prowadzonych przez Wydział Pedagogiczny i przewodów doktorskich wszczętych przed 30 kwietnia 2019 r. prosimy kontaktować się z mgr Marią Walczewską (p. 109 tel. (22) 55 308 14, e-mail: m.walczewska@uw.edu.pl) Przyjęcia doktorantów: środa, piątek godz. 10.00 – 14.00 (po uprzednim umówieniu mailowym lub telefonicznym)
“Solidarni z Ukrainą” – dodatkowy nabór dla doktorantów z Ukrainy finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA)
Szanowni Państwo, ogłoszono dodatkowy nabór dla doktorantów z Ukrainy w ramach programu NAWA “Solidarni z Ukrainą” na krótkie wizyty w celu prowadzenia prac nad rozprawą doktorską. Szczegóły: http://bwz.uw.edu.pl/2022/07/12/program-solidarni-z-ukraina-dodatkowy-nabor-dla-doktorantow/ Termin realizacji wizyt na UW: od 1 sierpnia do 30 września 2022 r. Program skierowany do osób, które były doktorantami w Ukrainie w roku akademickim 2021/22 i Więcej…
Zmiana terminu zamknięcia “starych” przewodów doktorskich
W zawiązku z wejściem w życie postanowień Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 1010), przewody doktorskie wszczęte przed dniem 30 kwietnia 2019 r. i niezakończone Więcej…
Studia doktoranckie – rozliczenie r.a. 2021/2022
Drogie Doktorantki i Drodzy Doktoranci. Uprzejmie przypominamy, że zajęcia dydaktyczne bieżącego r.a. kończą się 15.06.2022 r. (kalendarium UW: https://www.uw.edu.pl/kalendarz-akademicki/ ) Termin rezygnacji z zaliczenia przedmiotu w semestrze zimowym upłynął 21.01.2022 r. Wakacje wiosenne: 14.04.–19.04.2022 r. Dni wolne od zajęć dydaktycznych, 6.05–7.05.2022 (Juwenalia); 16.06.–19.06.2022 r. Termin rezygnacji z zaliczenia przedmiotu w semestrze letnim, 3.06.2022 r. Prosimy Więcej…
Komisja Doktorancka r.a. 2021/2022
Wnioskowany skład Komisji Doktoranckiej zajmującej się oceną wniosków o przyznanie stypendium doktoranckiego, stypendium Rektora i zwiększenia stypendium dla doktorantów Wydziału Pedagogicznego w r.a. 2021/2022: dr hab. Małgorzata Żytko, prof. ucz. – Przewodnicząca (Kierownik Studiów Doktoranckich) dr hab. Anna Zielińska prof. ucz. dr hab. Agnieszka Naumiuk dr hab. Jan Rutkowski mgr Barbara Lipińska-Zańko mgr Elżbieta Sochaj Więcej…
Instrukcje dotyczące przewodów doktorskich otwartych przed 30 kwietnia 2019 r.
Instrukcja dotycząca złożenia pracy doktorskiej dla osób posiadających otwarty przewód doktorski przed 30 kwietnia 2019 r. Co składać: – składa się 4 egz. oprawionej pracy doktorskiej – wersja elektroniczna pracy doktorskiej (np. na pen-drive lub CD) – podpisane oświadczenie o zgodności wersji elektronicznej pracy doktorskiej z wersją papierową Co dodatkowo: – podpisane streszczenie pracy doktorskiej Więcej…
Kontakt elektroniczny dla przewodów doktorskich i habilitacyjnych oraz uczestników studiów doktoranckich
Od 1 stycznia 2023 r. w sprawach studiów doktoranckich prowadzonych przez Wydział Pedagogiczny i przewodów doktorskich wszczętych przed 30 kwietnia 2019 r. prosimy kontaktować się z mgr Marią Walczewską (p. 109 tel. (22) 55 308 14, e-mail: m.walczewska@uw.edu.pl) Przyjęcia doktorantów: środa, piątek godz. 10.00 – 14.00 (po uprzednim umówieniu mailowym lub telefonicznym)
Wykaz dokumentów do wszczęcia przewodu doktorskiego od 2021 roku
Postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora wszczęte po 30 września 2019 r. przez osobę, która rozpoczęła studia doktoranckie przed rokiem akademickim 2019/2020, przeprowadzane jest na podstawie przepisów Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, z pewnymi modyfikacjami, które zostały szczegółowo opisane w par. 4 i par. 6 Uchwały nr 481 Więcej…
Zmiany ważności legitymacji studenckich i doktoranckich
Legitymacje studenckie i doktoranckie ważne w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020 obowiązywać będą 60 dni po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią. Pasażer, który podczas kontroli biletów okaże legitymację studencką lub doktorancką bez ważnego hologramu, nie poniesie z tego tytułu konsekwencji. W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii ważność legitymacji studenckich i doktoranckich została pierwotnie Więcej…
Procedura powołania tegorocznej Komisji oceniającej wnioski o przyznanie stypendium doktoranckiego!
Szanowni Doktoranci Przypominam, że Komisja oceniająca wnioski o przyznanie stypendium doktoranckiego, zwiększenia stypendium doktoranckiego i stypendium rektora musi składać się wyłącznie z: pracowników posiadający co najmniej stopień doktora habilitowanego, w tym kierownika studiów doktoranckich oraz od 2 do 5 przedstawicieli doktorantów delegowanych przez Wydziałową Radę Doktorantów. Zmiany w składzie komisji – procedura: Kierownik jednostki organizacyjnej Więcej…
Rozliczenia r.a. 2019/2020 i dyżur w piątki
Szanowni Doktoranci. Proszę o przekazywanie w pierwszej kolejności ZALEGŁYCH papierowych form podań, kart egzaminacyjnych i sprawozdania z praktyk z PAŃSTWA PODPISEM na Portiernię Wydziału Pedagogicznego, w kopercie na moje nazwisko. TERMIN składania ww. dokumentów upłynął 14 września 2020 r. W bieżącym roku akademickim tj. 2020/2021, w sprawach wymagających bezpośredniego kontaktu ( z zachowaniem reżimu sanitarnego) Więcej…
Procedura antydyskryminacyjna na UW
31 sierpnia zarządzeniem rektora UW została wprowadzona procedura antydyskryminacyjna, która określa zasady przeciwdziałania zjawisku dyskryminacji na Uniwersytecie Warszawskim. Czytaj więcej
Karta egzaminacyjna w pandemii
Drodzy Doktoranci. Pod linkiem (klik) dostępna jest znana Państwu karta egzaminacyjna. Karty są wyłożone także w formie papierowej – na portierni Wydziału. Przypominamy, że prosimy o składanie tylko pełnego kompletu dokumentów rozliczających rok akademicki: karty egzaminacyjnej, sprawozdania z praktyk dydaktycznych (z podpisem promotora), ew. podania o zgodę na przedłużenie studiów, etc. Prosimy o przekazywanie w Więcej…
Study in China
East China Normal University (ECNU – Shanghai) – The International MA/PhD Program in Education Policy and School Reform Promotion ECNU is a leading institution in teaching and research in education in China (ranked top A+ by the Chinese Ministry of Education). This program integrates academic resources of New York University Shanghai and those of prestigious Więcej…
Zakwaterowanie w Domu Pracownika Naukowego UW
Pracownicy oraz doktoranci Wydziału, ubiegający się o przedłużenie zakwaterowania lub przyznanie zakwaterowanie w DPN po raz pierwszy, proszeni są o złożenie wypełnionych kwestionariuszy wraz z kompletem dokumentów w pokoju 113 w terminie do 2 kwietnia 2019 r. (pobierz: kwestionariusz dla ubiegających się o miejsce w DPN (pdf)). Wnioski należy drukować dwustronnie
Informacja o rejestracji na zajęcia w roku akademickim 2018/2019
Rejestracja na zajęcia dotyczy przedmiotów fakultatywnych i do wyboru (np. Teoretyczne konteksty pedagogiki). Na seminarium i praktykę dydaktyczną (po zgłoszeniu wyboru promotora!) oraz na pozostałe przedmioty obowiązkowe zostaną Państwo zarejestrowani odgórnie. UWAGA! Osoby, które uzyskały zgodę na realizację przedmiotów z innym rokiem studiów (np. w przypadku przeniesienia zaliczenia przedmiotu na kolejny rok studiów), mają obowiązek Więcej…
Wyniki postępowania rekrutacyjnego na studia doktoranckie 2018/2019
Lp. Imię i nazwisko Łączna liczba punktów 1. Izabella Chronowska Benedyk 65 2. Martyna Cieśla 78 3. Monika Damaszko 55 4. Adam Janas 85 5. Magdalena Kociszewska 80 6. Aleksandra Matysiak 75 7. Beata Panz 75 8. Paulina Powęska 75 9. Anna Urban 65
Granty i stypendia naukowe Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA)
Granty i stypendia naukowe Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej kieruje szereg ofert dla studentów, pracowników naukowych i instytucji akademickich. Szczegóły na stronie: https://nawa.gov.pl/
Zawiadomienie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Weroniki Lorens-Rosy
Dnia 28 czerwca 2024 r. o godz. 11:00, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Weroniki Lorens-Rosy
Zawiadomienie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Joanny Majewskiej
Dnia 11 czerwca 2024 r. o godz. 13:30, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Majewskiej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej dra Adama Matyszewskiego
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej. Dnia 9 kwietnia 2024 r. o godz. 16:00, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej dra Adama Matyszewskiego.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Antonii Anny Sochaczewskiej
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej. Dnia 9 kwietnia 2024 r. o godz. 13:30, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Antonii Anny Sochaczewskiej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Elżbiety Joanny Litwin-Sondej
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej. Dnia 19 marca 2024 r. o godz. 13:30, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Elżbiety Joanny Litwin-Sondej.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Sandry Marty Kwaśniewskiej-Paszty
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej. Dnia 12 marca 2024 r. o godz. 13:30, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Sandry Marty Kwaśniewskiej-Paszty
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Ireny Rzepki
Warszawa, 19 października 2023 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 14 listopada 2023 r. o godz. 16:15, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Ireny Rzepki Temat rozprawy: Wychowanie lotnicze w II Rzeczypospolitej Promotor: Prof. dr hab. Janina Kamińska Promotor pomocniczy: dr Ewa Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Piotra Godwoda
Warszawa, 19 października 2023 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 14 listopada 2023 r. o godz. 13:30, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Piotra Godwoda Temat rozprawy: Wykorzystanie nowych technologii w edukacji – agenty pedagogiczne w procesie interakcji Promotor: dr hab. Małgorzata Żytko, Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Elżbiety Barbary Czerskiej-Szczepaniak
Warszawa, 19 października 2023 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 07 listopada 2023 r. o godz. 13:30, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Elżbiety Barbary Czerskiej-Szczepaniak Temat rozprawy: Kształtowanie się poczucia podmiotowości kobiet objętych wsparciem instytucji pomocy społecznej Promotor: dr hab. Jan Rutkowski Promotor Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Leśny
Warszawa, dnia 17.03.2023 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 18 kwietnia 2023 r. (wtorek), o godz. 13:30 w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Leśny Temat rozprawy: „Szkoła pod Żaglami” Krzysztofa Baranowskiego. Wychowanie morskie, adventure education czy autorska koncepcja edukacyjna?”. Promotor: prof. dr Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Kaliny Jastrzębowskiej
Rada Naukowa Dyscypliny Pedagogika Warszawa, 27 września 2022 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 11 października 2022 r. o godz. 13:30 w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Kaliny Wandy Jastrzębowskiej Temat rozprawy: Dialog – w poszukiwaniu modelu uczenia (się) matematyki w edukacji wczesnoszkolnej Promotor: Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Berkowskiej
Rada Naukowa Dyscypliny Pedagogika Warszawa, 27 września 2022 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 10 października 2022 r. o godz. 14:00, w sali nr 507 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie (w trybie hybrydowym dla Promotora) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Berkowskiej Temat rozprawy: Doświadczenia szkolne oraz funkcjonowanie w środowisku szkolnym młodzieży Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Alicji Leśniak
Rada Naukowa Dyscypliny Pedagogika Warszawa, 27 września 2022 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 18 października 2022 r. o godz. 13:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym mgr Alicji Magdaleny Leśniak Temat rozprawy: Programy telewizyjne a całożyciowe uczenie się nauczycieli Promotor: prof. dr hab. Joanna Madalińska-Michalak (Wydział Pedagogiczny UW) Promotor pomocniczy: dr Renata Góralska (Uniwersytet Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Adama Artura Janasa
Warszawa, dnia 28.06.2022 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 4 października 2022 r. (wtorek), o godz. 13:30 w sali nr 413 Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Adama Artura Janasa Temat rozprawy: Wychowanie pomiędzy filozofią transcendencji a filozofią immanencji Promotor: dr hab. Jan Rutkowski (Wydział Pedagogiczny Więcej…
Public defence of the doctoral dissertation of Mirosław Mieczysław Woźnica
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 7 czerwca 2021 r., o godz. 16:15 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym mgr. Mirosława Mieczysława Woźnicy Temat rozprawy: The practice of education and politics of culture: Richard Rorty’s pragmatic and cultural landscapes Promotor: prof. dr hab. Andrzej Wierciński Recenzenci: Prof. Dr. Ramsey Eric Ramsey (Arizona State University) Prof. Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marii Banaszak
Warszawa, dnia 17.05.2022 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 31 maja 2022 r. (wtorek), o godz. 13:30 w sali nr 413 Wydziału Pedagogicznego UW, przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marii Małgorzaty Banaszak Temat rozprawy: Przezwyciężyć uzależnienie od substancji psychoaktywnych. Życie po terapii – sukcesy, nawroty, uwarunkowania. Promotor: prof. dr Więcej…
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Agaty Zamarskiej (z domu Osmólskiej)
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 01 marca 2022 r. o godz. 13:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym: mgr Agaty Zamarskiej (z domu Osmólskiej) Temat rozprawy: Edukacja nieformalna dorosłych w uczącej się społeczności wirtualnej. Promotor: dr hab. Ewa Skibińska Recenzenci: dr hab. Artur Fabiś, prof. UP (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie); Więcej…
Zawiadomienie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej
Dnia 28 maja 2021 r. (piątek), o godz. 13:30 odbędzie się zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Jakuba Sokolnickiego Temat rozprawy: Monitorowanie losów zawodowych absolwentów uniwersytetów medycznych w Polsce
Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Doroty Pietrzyk
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 23 kwietnia 2021 r. (piątek), o godz. 14:00 odbędzie się zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Doroty Anny Pietrzyk. Temat rozprawy: Błędy językowe popełniane w pracach pisemnych przez polskich uczniów dyslektycznych kształconych w brytyjskim systemie edukacyjnym Promotor: prof. dr hab. Grażyna Dryżałowska Recenzenci: prof. dr hab. Jadwiga Cieszyńska-Rożek (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Więcej…
Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr. Rafała Pląska
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 16 kwietnia 2021 r., o godz. 15:00 odbędzie się zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Rafała Karola Pląska. Temat rozprawy: Polski system szkolny po roku 1989. Między demokratyzacją i uspołecznieniem a komercjalizacją? Promotor: prof. dr hab. Anna Wiłkomirska Recenzenci: prof. dr hab. Beata Przyborowska (Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) prof. dr hab. Więcej…
Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Eweliny Olgi Zubali
eInformacja o przetwarzaniu danych osobowych (klauzula RODO) w języku polskim Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Eweliny Olgi Zubali w języku angielskim eInformacja o przetwarzaniu danych osobowych (klauzula RODO) w języku angielskim
Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Marty Pacholczyk-Sanfilippo w trybie zdalnym
eInformacja o przetwarzaniu danych osobowych (klauzula RODO) w języku polskim Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Marty Pacholczyk-Sanfilippo w języku angielskim eInformacja o przetwarzaniu danych osobowych (klauzula RODO) w języku angielskim
Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Olgi Wysłowskiej w trybie zdalnym
eInformacja o przetwarzaniu danych osobowych (klauzula RODO) w języku polskim Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Olgi Wysłowskiej w języku angielskim eInformacja o przetwarzaniu danych osobowych (klauzula RODO) w języku angielskim
ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr EWY WOŁOSZYN w trybie zdalnym
Warszawa, dnia 22 maja 2020 r. ZAWIADOMIENIE o publicznej obronie rozprawy doktorskiej Dnia 02 czerwca 2020 r. , o godz. 13:00 odbędzie się zdalna publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Ewy Wołoszyn Temat rozprawy: “Treści wychowawcze zawarte w podręcznikach Ossolineum do języka polskiego dla szkół powszechnych w II Rzeczypospolitej” Promotor: dr hab. Janina Kamińska, prof. Więcej…
Anulowana publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Ewy Wołoszyn
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Pedagogika zawiadamia, że w związku z zaistniałą sytuacją i Komunikatem Rektora UW dotyczącym funkcjonowania uczelni od 16 marca 2020 r. NIE odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej* mgr Ewy Wołoszyn zaplanowana pierwotnie na 3 kwietnia 2020 r. na godz. 13.30 *O wszelkich dodatkowych ustaleniach będziemy Państwa niezwłocznie informować.
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Kuźmicz
Dziekan Wydziału i Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Pedagogika zawiadamiają, że dnia 28 lutego 2020 r., o godz. 13.30 w sali konferencyjnej, w budynku Wydziału przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Aleksandry Kuźmicz nt.: „Kultura szkolna jako czynnik integracji młodzieży polskiej i niemieckiej” Promotor: – prof. dr hab. Więcej…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Kuźmicz
Dziekan Wydziału i Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Pedagogika zawiadamiają, że dnia 28 lutego 2020 r., o godz. 13.30 w sali konferencyjnej, w budynku Wydziału przy ul. Mokotowskiej 16/20 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Aleksandry Kuźmicz nt.: „Kultura szkolna jako czynnik integracji młodzieży polskiej i niemieckiej” Promotor: – prof. dr hab. Więcej…
Uczenie się języków obcych przez osoby nie(do)słyszące
Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Metodyczna Langskills pt. Uczenie się języków obcych przez osoby nie(do)słyszące odbędzie się w wersji hybrydowej w dniach 25-26 września 2024. Celem konferencji jest przedstawienie współczesnych badań naukowych oraz strategii dydaktycznych w zakresie surdoglottodydaktyki. Zapraszamy badaczy, lektorów i nauczycieli języków obcych oraz studentów i uczniów nie(do)słyszących. W razie pytań prosimy o kontakt: paulinanojszewska@interia.pl
ENTER Conference 2024
Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapraszamy pracowników socjalnych, psychologów, pracowników ochrony zdrowia, badaczy, naukowców i osób zainteresowanych tematyką zdrowia psychicznego na konferencję organizowaną przez ENTER Mental Health w dniu 27 czerwca 2024 roku pt.: ENTER Conference 2024 Building Trauma Informed Societies: Current challenges for mental health w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Wszelkie Więcej…
Uczeń zagrożony przedwczesnym opuszczeniem systemu edukacji – wyzwania i rekomendacje
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Katedra Polityki Oświaty i Społecznych Badań nad Edukacją Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na konferencję: „Uczeń zagrożony przedwczesnym opuszczeniem systemu edukacji – wyzwania i rekomendacje” upowszechniającą efekty międzynarodowego projektu ERASMUS+ „Edukacja współtworzona poprzez włączanie społeczne” (COSI.ed). Konferencja adresowana jest do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów z młodzieżowych ośrodków socjoterapii, Więcej…
Co-creating with Youth for Social Inclusion
Zapraszamy do udziału w Konferencji podsumowującej międzynarodowy projekt Erasmus+ KA3 project COSI.ed – “Co-created Education through Social Inclusion” (COSI.ed), która odbędzie się 15 maja 2024 roku (9:00-13:30) w Brukseli. Konferencja ta jest dla wszystkich, którzy zaangażowani są w pracę na rzecz włączenia społecznego dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Udział w konferencji Więcej…
Konferencja EARLI
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na konferencję organizowaną przez Wydział Pedagogiczny we współpracy z European Association for Research on Learning and Instruction (EARLI). Konferencja o tematyce “Fostering Empathy, Creativity and Resilience for a Sustainable Future” odbędzie się 10-12 lipca 2024r. w Warszawie. Więcej informacji o konferencji na stronie Konferencji
„II Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa: Młodzieńczość. Biologiczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów”
Szanowni Państwo, w imieniu Komitetu Organizacyjnego „II Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej: Młodzieńczość. Biologiczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów” chciałbym zaprosić Państwa do uczestnictwa w naszej konferencji. Tym samym, załączam komunikat zawierający więcej informacji. Wszelkie pytania prosimy kierować na e-mail: konferencja.mlodzienczosc@gmail.com Zapraszam również na fanpage naszej konferencji: https://fb.me/e/4kNaENEAN Z wyrazami szacunku, Michał Zakrzewski Członek Komitetu Organizacyjnego
VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa
VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Dziecko – cyfrowy tubylec w szkole. Problemy i wyzwania Temat konferencji: Dziecko w dyskursach cyfrowości – realia i perspektywy Olsztyn, 7 czerwca 2024 roku
Seminarium międzynarodowe – 12 marca 2024
W dniu 12 marca 2024 r. (wtorek), w godz. 13.30-15.00 w sali 413 odbędzie się seminarium międzynarodowe na temat: “Przywództwo pedagogiczne jako proces doskonalenia szkoły“. Prowadzący: Petros Pashiardis, Ph.D. Professor of Educational Leadership, Open University of Cyprus.
Konferencja “Edukacja,Ciało, Pismo”
w ramach cyklu “Horyzonty Edukacji” zapraszamy do udziału w konferencji, debatach oksfordzkich, warsztatach, spotkaniach, prelekcjach w ramach tego wydarzenia. Temat konferencji w 2022 roku to: Edukacja,Ciało, Pismo. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Poniżej oraz w załącznikach wszelkie dodatkowe informacje. Zwracamy się z prośbą o możliwie szerokie rozpropagowanie konferencji. Opis programu Serdecznie zapraszamy do Młynów Rothera, Aneta Pytlak – Prezes Zarządu, Fundacja Kultury Pozytywka Więcej…
XX konferencja Polskiego Towarzystwa Fenomenologicznego
Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego jest współorganizatorem XX konferencji Polskiego Towarzystwa Fenomenologicznego Real/Unreal. Towards a Phenomenology of Virtuality Rejestracja na konferencję (udział bierny stacjonarny lub online) do 15.12.2021r.
Konferencja online: “Przełomy w rozwoju dydaktyki w XIX-XX wieku”
W najbliższy piątek, 10.12.2021 r., w godz. 10:00 – 15:00, Zakład Humanistycznych Podstaw Pedagogiki / Pracownia Historii Oświaty i Wychowania naszego Wydziału współorganizuje konferencję Sekcji Historii Pedagogiki KNP PAN nt. “Przełomy w rozwoju dydaktyki w XIX-XX wieku“. Referat wprowadzający pt. “Jan Amos Komeński w polskiej myśli dydaktycznej XIX i początku XX wieku” wygłasza dr hab. Więcej…
XVI Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Talenty 2021
Szanowni Państwo, Interdyscyplinarne Koło Naukowe Variograf oraz Fundacja Pro Scientia Publica, mają zaszczyt zaprosić Państwa na XVI Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową Talenty 2021, która odbędzie się w dniach 26-28 listopada 2021 r. Konferencja ta służyć ma promowaniu młodych talentów. Do udziału zapraszamy szczególnie najzdolniejszych studentów i doktorantów, a także asystentów, młodych adiunktów i wykładowców. Teksty Więcej…
Supercomputing Frontiers Europe 2021
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza wszystkich entuzjastów HPC (High Performance Computing) do udziału w 7. edycji Supercomputing Frontiers Europe 2021 [19-23 lipca].
Rodzina – na szlaku wyzwań, pomocy i wsparcia
W imieniu Akademickiego Koła Naukowego Familiologów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Stowarzyszenia Mediacyjno-Edukacyjno-Familiologicznego PROSPECTUS pragniemy zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Rodzina – na szlaku wyzwań, pomocy i wsparcia” Podstawowym celem konferencji jest podjęcie dyskusji oraz zachęta do refleksji nad rodziną i wyzwaniami z nią związanymi. Ponadto konferencja ma za zadanie zapoznać jej uczestników z formami wsparcia i pomocy, jakie mogą Więcej…
Całożyciowe uczenie się – konteksty indywidualne, partykularne i uniwersalne
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji „Całożyciowe uczenie się. – konteksty indywidualne, partykularne i uniwersalne”, która odbędzie się 8-9 czerwca 2021 r. w Kielcach. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym PDF.
EERA Webinar – ONLINE KEYNOTE PANEL featuring keynote speakers Joyce L Epstein, Ramon Flecha, Isabel Menezes and Riyad A. Shahjahan
The webinar will be hosted by Joe O’Hara (president of EERA) and Stephen McKinney (Glasgow University).
When: Friday 28 August, 16:00 CET – Central European (Berlin) Time.
Time Zone Converter: https://www.thetimezoneconverter.com/
Seminaria – Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych UW
Szanowni Państwo, W imieniu dr hab. Agnieszki Olechnickiej – Dyrektorki EUROREG (Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych UW) oraz Profesora Grzegorza Gorzelaka – Kierownika Katedry UNESCO Trwałego Rozwoju, serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji czwartkowych seminariów naszego instytutu. Program spotkań zaplanowanych w semestrze letnim 2019/2020 znajdziecie Państwo na stronie naszego instytutu pod Więcej…
Ethics and Education conference, 29-30 November 2019, Programme
The Ethics & Education conference 2019 programme:
Ethics and Education 2019 – call for papers
Biennial conference ETHICS AND EDUCATION 29-30 November 2019 University of Warsaw Call for papers Faculty of Education and Institute of Philosophy, University of Warsaw are inviting to 5th ETHICS AND EDUCATION Conference, which will take place on November 29-30, 2019 in Warsaw, Poland. This year the conference is organized in a partnership with the Philosophy Więcej…
Information clause – for Ethics and Education conference 2019
Information clause 1.Your personal data is administered by the University of Warsaw (the Controller), with the headquarters in Warsaw at Krakowskie Przedmieście 26/28; 2.The Controller has appointed a data protection officer to supervise the correctness of personal data processing, who can be contacted at this e-mail address:abi@uw.edu.pl; 3.Your personal data will be processed to organize Więcej…
Dziecko w świecie języków i kultur – interdyscyplinarna konferencja naukowa
Informacja o konferencji Formularz zgłoszeniowy
Konferencja Naukowa „Edukacyjne drogi i bezdroża” Kraków, 05.III.2019 r.
Organizator: Instytut Nauk o Wychowaniu, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Instytut Pedagogiki, Wydział Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie karta zgłoszenia RODO
Młodzież mówi o sobie
Termin: 04.12.2018 r. MIEJSCE: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego sala im. Bogumiła Lindego (nr 316), ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa ORGANIZATOR: Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z World YMCA, Geneva, Szwajcaria więcej
Sto Lat Rozwoju Niepodległej Edukacji, Odbudowy Szkolnictwa Wyższego i Akademickiej Edukacji Dorosłych, zgodnie z ideą kształcenia ustawicznego
w imieniu Pana Prof. zw. dr hab. Józefa Półturzyckiego REKTORA PEDAGOGIUM Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie Mamy zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Sto Lat Rozwoju Niepodległej Edukacji, Odbudowy Szkolnictwa Wyższego i Akademickiej Edukacji Dorosłych, zgodnie z ideą kształcenia ustawicznego”, z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości (1918 – 2018), która odbędzie się 26 listopada 2018r. Więcej…
Międzynarodowej Konferencji Seksuolog w procesie kształcenia ustawicznego
Instytut Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Polskie Towarzystwo Seksuologiczne mają zaszczyt zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Seksuolog w procesie kształcenia ustawicznego część III pt. Norma i patologia rozwoju seksualnego. Termin: 5-7.04.2019 Miejsce: Collegium Iuridicum Novum, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Adres: Al. Niepodległości 53 w Poznaniu
Konferencja naukowa – Funkcjonowanie współczesnej rodziny w wymiarze ekonomicznym i społecznym
Konferencja odbędzie się w Warszawie, 21 marca 2019 r. Organizator: Wydział Pedagogiczny ChAT ul. Broniewskiego 48 Wydział Nauk Społecznych Zaproszenie Formularz zgłoszeniowy
Wyłączenie usługi VPN PulseSecure dn. 30.06.2023
Szanowni Państwo, w dniu 30. czerwca 2023 zostanie wyłączona usługa VPN PulseSecure. Wszystkich użytkowników prosimy o migrację na platformę VPN GlobalProtect. Więcej informacji o usłudze VPN na stronie: https://it.uw.edu.pl/pl/uslugi/UslugiInternetVPN/ Instrukcja postępowania: – potrzebne będą login i hasło AD – na stronie:https://it.uw.edu.pl/pl/uslugi/UslugiInternetVPN/ jest link https://gp.vpn.uw.edu.pl/global-protect/login.esp – stamtąd ściągamy program GlobalProtect 64-bits lub 32-bits (w zależności Więcej…
Dostęp do elektronicznego systemu składania wniosków urlopowych
Szanowni Państwo, aby wypełnić wniosek o urlop należy zalogować się w elektronicznym systemie składania i akceptowania wniosków urlopowych: https://fiori.sap.uw.edu.pl/ Logujemy się przy pomocy loginu do SAP (login można podejrzeć na stronie: https://mojekonto.uw.edu.pl – tu logujemy się za pomocą CAS, konto CAS zakładane w momencie rozpoczęcia pracy na UW). Logowanie z komputerów pracujących w sieci UW Więcej…
Dostęp do Portalu Samoobsługi Pracowniczej ESS (SAP ESS)
Do systemu logujemy się pod adresem: https://portal.sap.uw.edu.pl Informacje na temat Portalu samoobsługi pracowniczej SAP ESS znajdują się na stronie: http://sap.it.uw.edu.pl/portal-samoobslugi-pracowniczej-ess/ Konfiguracja VPN: dla Windows, dla MacOS Dostęp do Portalu Samoobsługi Pracowniczej ESS – instrukcja.
Informacje o logowaniu do bezprzewodowego internetu na Wydziale i UW (Eduroam)
WiFi dla pracowników i studentów Eduroam jest ogólnoświatowym systemem dostępu do sieci bezprzewodowej dla społeczności naukowo-akademickiej. Pozwala na korzystanie z bezprzewodowego internetu na kampusie UW oraz w wielu innych instytucjach naukowych w Polsce i na świecie.
Organizacja zdalnych spotkań przez społeczność UW w usłudze G Suite (Google)
Uniwersytet Warszawski korzysta z usług G Suite dla Szkół i Uczelni, m.in. z Hangouts Meet, który umożliwia prowadzenie wideokonferencji i innych zdalnych spotkań dla wielu osób (czytaj więcej). Pomoc – e-mail: akostaniak@uw.edu.pl Szkolenie Google Meet (VIDEO) – Jak przeprowadzić wideokonferencję online? Kalendarz Google – tworzenie wydarzeń i zarządzenie czasem Google Drive, czyli dysk w chmurze Więcej…
Materiały instruktażowe dla uslugi Google Classroom
Tworzymy zajęcia – instrukcja Google Classroom jak zacząć? Poradnik dla nauczyciela Zapraszamy studentów do zajęć – instrukcja Google Classroom – Instrukcja dla ucznia
Materiały instruktażowe dla usługi ZOOM
Poradnik ZOOM i INSTRUKCJA programu ZOOM: Spis rozdziałów:
Zakładanie kont pocztowych w domenie uw.edu.pl
Pracownicy i współpracownicy Każdy pracownik może samodzielnie założyć sobie konto pocztowe w domenie uw.edu.pl po wejściu na stronę dodaj.google.uw.edu.pl gdzie powinien zalogować się w Centralnym Systemie Uwierzytelnienia korzystając z loginu i hasła, które są takie same jak w systemie USOS. Współpracownik Wydziału Pedagogicznego UW, który nie posiada konta w USOS może je otrzymać od mgr Więcej…
Materiały szkoleniowe wideo pozwalające w pełni wykorzystać pocztę e-mailową – Gmail
Prezentujemy podstawowe oraz te bardziej zaawansowane i często nieznane przez użytkowników funkcje Gmail, które pozwalają lepiej, sprawniej i skuteczniej korzystać z tego programu na co dzień w pracy lub życiu prywatnym. Gmail – funkcje, które musisz znać (poziom podstawowy) Jak wygląda i co zawiera interfejs Gmaila – w jaki sposób napisać mail za pomocą Gmaila Więcej…
Zajęcia zdalne na platformie UW (KAMPUS) – przyśpieszona procedura
Szanowni Państwo, w związku z Zarządzeniem Rektora UW z 10 marca 2020 r. Centrum Kompetencji Cyfrowych UW (CKC UW) przygotowało uproszczone procedury i materiały szkoleniowe nt. organizacji nauczania on-line na ogólnouniwersyteckiej platformie e-learningowej Kampus. Pomoc – e-mail: rorzinski@pedagog.uw.edu.pl Niezbędne informacje oraz wszystkie instrukcje dostępne są na specjalnie przygotowanej stronie pod adresem: https://zajeciazdalne.ckc.uw.edu.pl. Procedura uruchamiania zajęć Więcej…
Jak udostępniać materiały video na stronie Wydziału?
Materiały dla studentów (w tym materiały video) mogą samodzielnie udostępniać pracownicy mający dostęp do narzędzia mDocs (wszystkich zaintersowanych uzyskaniem dostępu proszę o kontakt z webmasterem: j.piecek@uw.edu.pl). [zobacz też: Jak udostępniać materiały dla studentów?]
Instrukcja tworzenia video i audio w prezentacji Power point
Materiał Video w poniższym linku: https://drive.google.com/open?id=1-2I4Ald3WpAUlh3yCkJeQ9Ll2aRCYmmx
Porady pomocne przy tworzeniu materiałów dydaktycznych
W tym miejscu znajdują się instrukcje przydatne do tworzenia materiałów dydaktycznych takich jak pliki tekstowe, audio i video. Instrukcja nagrywania dźwięku smartfonem z Androidem Nagrywanie dźwięku w iPhonie Tworzenie materiałów (w tym prezentacji) z komentarzami audio Porady dotyczące rozdzielczości materiałów wideo Konwersja filmów do formatu o mniejszej pojemności
Jak udostępniać materiały dla studentów?
Wszyscy pracownicy zainteresowani umieszczaniem materiałów dla studentów na naszej stronie proszeni są o kontakt z webmasterem j.piecek@uw.edu.pl w celu uzyskania dostępu do narzędzia Memphis Docs. Po uzyskaniu dostępu, w celu opublikowania materiałów, należy wykonać następujące kroki:
Bezpieczeństwo i ochrona danych na UW
Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie regulaminu pracy na UW Instrukcje publikacji i anonimizacji treści z danymi osobowymi Zarządzenie Rektora ws. korzystania z poczty elektronicznej Dekalog pracy zdalnej (zasady BHP) Zasady korzystania z aparatury i sal multimedialnych
Udostępnianie licencji SPSS pracownikom i studentom UW
Sposób udostępniania oprogramowania i kodów SPSS (PS IMAGO) jest narzucony umowami licencyjnymi. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami licencji PS IMAGO (SPSS) Każdy użytkownik pracownik/student musi pisemnie zaakceptować warunki licencji na odpowiednim formularzu rejestracyjnym (do pobrania: Formularz akceptacji licencji SPSS). Wypełniony i podpisany formularz należy dostarczyć do Pracowni Technicznej (p. 125) lub przesłać na adres: Więcej…
Inne porady
Tworzenie pliku PDF Instrukcja do sali 413 Instrukcja do sali 414 Jak używać laptop z rzutnikiem Nagrywanie prac dyplomowych