Konferencja- Depresja dzieci i młodzieży – konteksty teoretyczne i praktyczne – brak miejsc

Depresja dzieci i młodzieży – konteksty teoretyczne i praktyczne

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Zdrowie dzieci i młodzieży – implikacje pedagogiczne, 18 października 2019 roku

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego; ul. Dobra 56/66, Warszawa

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pedagogów i psychologów, nauczycieli akademickich, studentów, do wzięcia udziału w konferencji Depresja Dzieci i Młodzieży – Konteksty teoretyczne i praktyczne, w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Zdrowie dzieci i młodzieży – implikacje pedagogiczne. Organizatorami konferencji są Katedra Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii oraz Studenckie Koło Naukowe Kierunek Rozwój, z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Konferencja organizowana jest w partnerstwie z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie wyników najnowszych badań dotyczących uwarunkowań depresji dzieci i młodzieży, sposobów jej leczenia oraz roli szkoły we wspieraniu ucznia z depresją. W konferencji wezmą udział specjaliści różnych dyscyplin naukowych oraz praktycy podejmujący działania dla poprawy zdrowia psychicznego młodzieży. W nawiązaniu do działań podejmowanych przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka, ważną częścią konferencji będzie aktywny udział młodzieży.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.