PARTICIPA

Professional Development Tools Supporting Participation Rights in Early Childhood Education (PARTICIPA)
Grant Agreement No. 2019-1-PT01-KA202-060950

Okres realizacji

1.09.2019 – 31.08.2022

Partnerzy projektu

Koordynatorem projektu jest Profesor Cecília Aguiar z Iscte – University Institute of Lisbon

W projekcie biorą również udział:

Cele projektu

Dzieci mają prawo do uczestniczenia we wszystkich sprawach, które ich dotyczą, do swobodnego wyrażania swoich poglądów oraz do ich szanowania i rozważania. Udział małych dzieci jest kluczem do rozwoju kultury praw człowieka, demokracji i praworządności. W związku z tym od najmłodszych lat należy chronić i wspierać aktywne uczestnictwo młodych ludzi w życiu społecznym i podejmowanie przez nich decyzji. Mimo że prawo dzieci do uczestnictwa ma kluczowe znaczenie dla jakości kształcenia, jego wdrożenie we wczesnej edukacji pozostaje wyzwaniem. Aby wspierać wysokiej jakości edukację poprzez wdrażanie prawa dzieci do uczestnictwa, proponujemy wielopoziomowe podejście do rozwoju zawodowego.
Więcej informacji: http://child-participation.eu/