Home | Aktualności | Pożegnanie Profesora Oskara Anweilera

Pożegnanie Profesora Oskara Anweilera

listek3 1

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu

w dniu 31 października 2020

Profesora Oskara Anweilera

specjalisty w dziedzinie pedagogiki ogólnej i porównawczej,

doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

Pozostanie w naszej pamięci jako wybitny naukowiec i przyjaciel Wydziału.

Dziekan i społeczność

Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Oskar Anweiler, ur. 29.09.1925 r. w Rawiczu, zm. 31.10. 2020 r. w Bochum, studiował na Uniwersytecie w Hamburgu historię, germanistykę, filozofię oraz pedagogikę. W 1963 roku habilitował się na Uniwersytecie w Hamburgu, a w roku 1964 podjął pracę na Uniwersytecie w Bochum. Od 1997 roku był członkiem zagranicznym Polskiej Akademii Nauk.

Profesor Oskar Anweiler był wybitnym specjalistą w dziedzinie pedagogiki ogólnej i porównawczej. W swoich pracach badawczych podejmował problematykę nauk o wychowaniu i szkolnictwa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym przede wszystkim w Polsce i w Rosji.

Uchwałą Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 21 lutego 2007 roku nadano profesorowi Oskarowi Anweilerowi, na wniosek Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydział Pedagogiczny UW

Copy link