Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Wizyta naszych pracowników na uniwersytetach w Madrycie

ilustracjaPod koniec czerwca nasi pracownicy, dr Urszula Markowska-Manista oraz dr Marek Smulczyk odbyli wizyty studyjne na partnerskich uniwersytetach w Madrycie.

Dr Urszula Markowska – Manista odwiedziła Universidad Autónoma de Madrid (trzecia europejska uczelnia według QS rankingu 50 najlepszych uniwersytetów na świecie poniżej 50 lat funkcjonowania. Spotkała się z pracownikami z grupy badawczej: “Infancia Contemporánea: Prácticas semióticas y contextos de desarrollo” i czasopisma Sociedad E Infancias. Wygłosiła m.in. wykład pt. Community-oriented field research among and with Ba‘Aka Children and Adults in the Central African Republic i prezentowała podejścia partycypacyjne w badaniach z dziećmi.

Pani Doktor odbyła też rozmowy o potencjalnej współpracy między badaczami i udziale w seminarium badawczym z prof. Davida Poveda, który zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami dot. współczesnego dzieciństwa w różnorodnych warunkach społecznych.

Dr Marek Smulczyk gościł na Uniwersytecie Complutense, który jest największą uczelnią w Hiszpanii i należy do grona 100 najlepszych uniwersytetów na świecie. Spotkał się z pracownikami Wydziału Pedagogicznego i wygłosił wykład Academic resilience at school. The quantitative and qualitative approach in research. Odbył tez kilka spotkań z badaczami, aby rozpoznać możliwości współpracy i zainteresowania badawcze.

Program Erasmus stwarza możliwości poznania się naukowców z Europy i krajów partnerskich. W poprzedniej jego edycji (2015-2019) skorzystało z niego 12 pracowników naszego Wydziału.