Zasady korzystania z aparatury i sal multimedialnych

Komunikaty do pracowników i kierowników jednostek organizacyjnych Wydziału:

1. Kierownicy studiów (jednostek organizacyjnych) powinni przekazać na portiernię listy pracowników dydaktycznych spoza Wydziału upoważnionych do pobierania aparatury i kluczy do sal dydaktycznych.
  2. Korzystanie z aparatury i sal multimedialnych.
    • Prowadzący zajęcia osobiście pobierają aparaturę dydaktyczną i klucze z portierni (nie wyręczają się studentami).
      UWAGA :
      Wypożyczając sprzęt należy czytelnie wpisać do zeszytu nazwę sprzętu np. projektor P1 i nr pokoju lub sali, aby łatwo było prześledzić historię wypożyczonego sprzętu i odnaleźć sprzęt nie zwrócony.
    • Po skończonych zajęciach należy wyłączyć aparaturę oraz zamknąć szafkę ze sprzętem i salę.
    • Proszę nie ingerować we wszelkie połączenia sprzętowe na Wydziale, gdyż utrudnia to korzystanie z tego sprzętu innym użytkownikom.
    • Proszę natychmiast zgłaszać wszelkie usterki w pok. 125 lub/i wpisywać uwagi do zeszytu awarii, który znajduje się na portierni.
    • Osoby korzystające z aparatury dydaktycznej mogą w razie problemów natury technicznej skorzystać z pomocy specjalistów Pracowni Technicznej (pok. 125, akostaniak@uw.edu.pl, rorzinski@pedagog.uw.edu.pl , tel: 22 55 308 17
  3. Wymagania dla osób korzystających ze sprzętu multimedialnego:
    • Przed rozpoczęciem zajęć należy zaznajomić się ze sprzętem. Pracownicy w pok. 125 służą pomocą, a do części sprzętu są przygotowane krótkie instrukcje na stronie internetowej Wydziału: https://www.pedagog.uw.edu.pl/category/porady-techniczne/ )
    • na wydziałowym sprzęcie komputerowym można odtwarzać następujące pliki
      MS Word do wersji 2013 (format .doc)
      MS Excel do wersji 2013 (format .xls)
      MS PowerPoint do wersji 2013 (format .ppt i .pps)
      Pliki pakietu OpenOffice
      Pliki video w formatach: dvd, vcd, avi
      Pliki audio w formatach cd-audio, mp3, wma
      Dokumenty PDF
  4. Korzystanie z powierzonego sprzętu zobowiązuje do odpowiedzialności za jego stan i ochronę przed zmianą i modernizacją jego konfiguracji oraz przed używaniem i instalowaniem jakichkolwiek programów i aplikacji.
  5. Każdy użytkownik sal dydaktycznych i środków technicznych przyjmuje też odpowiedzialność za utajnienie otrzymanych identyfikatorów i haseł oraz za wszelkie działania prowadzone za pośrednictwem tych identyfikatorów i haseł.
  6. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku publicznej prezentacji wszelkich materiałów ze względu na prawa autorskie.
  7. Proszę planować środki na modernizację aparatury wspomagającej dydaktykę oraz prace badawcze i z odpowiednim wyprzedzeniem zgłaszać te potrzeby do Pracowni Technicznej (zakupy aparatury, modernizacje sprzętowe, serwis, aktualizacja oprogramowania, itp.). W szczególności powinni o tym pamiętać autorzy i kierownicy projektów badawczych.

Pełnomocnik Dziekana ds.
informatycznych i aparatury badawczej