„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”  (IDUB)

W programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”  (IDUB) ogłoszono drugą turę konkursu Kierunki studiów w Priorytetowych Obszarach Badawczych (II stopnia)

Cel: organizacja kształcenia na nowych kierunkach studiów drugiego stopnia prowadzonych w języku angielskim, na których kształcenie rozpoczęło się nie wcześniej niż po dniu 30 września 2022 r. lub rozpocznie się po dniu 30 września 2023 r.

Wnioskodawca: rada dydaktyczna albo grupa co najmniej 15 nauczycieli akademickich

Data ogłoszenia konkursu: 27.12.2022 r.

Rozpoczęcie naboru wniosków: 02.01.2023 r.

Zakończenie naboru wniosków: 22.02.2023 r.

Ogłoszenie wyników: do 17.04.2023 r.

Budżet konkursu: 4 000 000 zł

Budżet projektu: do 800 000 zł

Sposób składania wniosków: wniosek o przyznanie dofinansowania składa się w wersji elektronicznej na adres kierunkistudiow.idub@uw.edu.pl w formacie: budżet – plik EXCEL, pozostałe dokumenty – plik PDF

Przyznane środki na etapie przygotowania programu studiów mogą być wydatkowane na:

• wynagrodzenia
  • prowadzenie działań służących promocji nowego kierunku studiów, przygotowanie koncepcji zajęć dydaktycznych wraz z materiałami dydaktycznymi niezbędnymi do przeprowadzenia zajęć;
  • przygotowanie pomocy dydaktycznych i infrastruktury,

Przyznane środki w trakcie realizacji cyklu kształcenia mogą być wydatkowane na:

• wynagrodzenia
  • koszty badań naukowych prowadzonych przez studentów,
  • świadczenia stypendialne dla studentów,
  • koszty żetonów lektoratowych,
  • sprzęt komputerowy i aparaturę badawczą niezbędną do realizacji programu studiów,
  • zakupy biblioteczne,
  • oprogramowanie komputerowe,
  • materiały dydaktyczne, w tym materiały biurowe
  • inne koszty uzasadnione merytorycznie i niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia.

Kontakt:

mgr Maksymilian Sas, dr Justyna Godlewska-Szyrkowa, kierunkistudiow.idub@uw.edu.pl

Trwa nabór ciągły w ramach Mikrograntów UW

Działanie IV.3.1. Granty wewnętrzne Uniwersytetu Warszawskiego dla podniesienia potencjału badawczego pracowników

W ramach działania można sfinansować:

1. Udział w konferencjach
  2. Organizację konferencji przez Uniwersytet Warszawski
  3. Kwerendy
  4. Wydawanie publikacji:
  • Monografii
  • Artykułów
  1. Wizyty studyjne
  2. Badania wstępne
  3. Pokrycie kosztów korekty przez native speakera tekstu naukowego do opublikowania w czasopiśmie lub rozdziału w monografii
  4. Przyjazdy gości do współpracy naukowej

mgr Joanna Kukawka, tel. + 48 22 55 24 211, joanna.kukawka@adm.uw.edu.pl

Działanie I.2.4. Wspomaganie aktywności publikacyjnej w modelu open access

Zasady wykupu opcji Open Access (również występujące pod nazwami Open Access Charge, APC) dla artykułów oraz monografii ze środków IDUB (wyłącznie na licencjach CC https://creativecommons.pl/poznaj-licencje-creative-commons/):

• Udzielana może być promesa na wykup opcji Open Access w przypadku artykułów (wyłącznie typ publikacji „article/research article”, publikacje przeglądowe, listy, edytoriale itp. nie będą finansowane) składanych do czasopism znajdujących się w 25% najlepiej ocenionych według Scopus albo z wykazu MEiN mających 140 lub 200 punktów.

Maksymalne dofinansowanie – 17.000 PLN.

• Udzielana może być promesa na wykup opcji Open Access w przypadku monografii w języku angielskim przyjętych do druku w wydawnictwie z Poziomu II listy MEiN.

Maksymalne dofinansowanie – 40.000 PLN.

mgr Joanna Lewczuk-Mazurek, tel. +48 22 55 24 065, joanna.lewczuk@adm.uw.edu.pl

Działanie II.2.2. Fundusz na mobilność

Dofinansowanie uczestnictwa w szkoleniach specjalistycznych/szkołach (letnich i zimowych) oraz w konferencjach pozaeuropejskich

• dofinansowanie udziału w szkoleniu specjalistycznym/szkole (letniej i zimowej) oraz w konferencjach pozaeuropejskich mogą ubiegać się tylko pracownicy Uniwersytetu zaliczani do liczby „N”.
  • Maksymalne dofinansowanie – do 20.000 PLN
  • Preferowane będą szkolenia i konferencje organizowane przez najlepsze uniwersytety, organizacje naukowe czy uznane w danej dyscyplinie sieci.

mgr Aldona Zaręba, tel. +48 22 55 20 368, aldona.zareba@adm.uw.edu.pl

Trwa nabór ciągły ramach IV.4.1. Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW – mikrogranty, edycja 2

Nazwa konkursu: Mikrogranty na dofinansowanie aktywności publikacyjnej i naukowej doktorantek i doktorantów UW – edycja II

Cel: dofinansowanie aktywności publikacyjnej oraz określonych aktywności naukowych doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, które podniosą jakość badań realizowanych przez doktorantów w związku z przygotowywanymi rozprawami doktorskimi oraz ułatwią ich obronę