SPYNKA mobile – innowacyjna przestrzeń wspierająca rozwój dzieci

W dniu 10 lipca w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja SpynkiMobile czyli innowacyjnej przestrzeni wspierającej rozwój dzieci – rozwiązania przygotowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci przy współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego i ekspertami pracowni projektowej StudioMLA.

W przedsięwzięciu wykorzystano wyniki badań, które w jego ramach prowadziła  dr Olga Wysłowska z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

W wydarzeniu udział wzięli:

• Aleksandra Gajewska – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
  • Adam Chmura – biuro Rzeczniczki Praw Dzieci,
  • Wioletta Krzyżanowska – Mazowiecka Kurator Oświaty,
  • Kataryna Baranecka – Pani Konsul Poselstwa Ukrainy w Polsce,
  • prof. Rafał Godoń – Dziekan Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego
  • oraz przedstawiciele międzynarodowych i polskich organizacji humanitarnych.

W trakcie uroczystości Fundacja Rozwoju Dzieci przekazała prototypowy pawilon SpynkaMobile przedstawicielom władz miasta Irpiń, które reprezentował Mer – Oleksandr Markyshyn, któremu towarzyszył Mykoła Kułeba – reprezentujący Save Ukraine… [czytaj więcej na stronie Fundacji Rozwoju Dzieci]