Curriculum Innovation for Social Inclusion – CISI

logo projektu CISITytuł projektu: “Curriculum Innovation for Social Inclusion” CISI

Lider: IVANE JAVAKHISHVILI TBILISI STATE UNIVERSITY, Tbilisi, Gruzja

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego jest partnerem w międzynarodowym projekcie “Curriculum Innovation for Social Inclusion” CISI –Erasmus + Capacity Building in Higher Education (CBHE) program. Celem projektu jest, bazując na międzynarodowej współpracy badawczej i akademickiej, przygotowanie nowych modułów akademickich / studiów dyplomowych/ programów kształcenia podnoszących kompetencje zawodowe nauczycieli w obszarze edukacji specjalnej w Gruzji. Nowy program akademicki pomoże przyszłym oraz aktywnym zawodowo nauczycielom wzmocnić ich kompetencje w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE). Ogólnym celem projektu (CISI) jest wsparcie procesu inkluzji społecznej osób z niepełnosprawnościami poprzez podniesienie jakości kształcenia inkluzyjnego w szkołach publicznych w Gruzji. Projekt skupia się na rozwijaniu kompetencji przyszłych praktyków szkolnych – absolwentów studiów kształcących nauczycieli oraz na wspomaganiu kształcenia ustawicznego, zorientowanego na edukację specjalną zawodowo aktywnych nauczycieli oraz specjalistów w tej dziedzinie. W projekcie przewidziane są terenowe wizyty badawcze i wizyty studyjne w placówkach i instytucjach w Gruzji i krajach partnerskich.

Projekt realizowany jest w konsorcjum 4 uniwersytetów gruzińskich, czterech uniwersytetów UE oraz gruzińskich instytucji i organizacji partnerskich:

•  Ivane Javakishvili Tbilisi State University (TSU) (lider);
  • Batumi Shota Rustaveli State University (BSU);
  • Iakob Gogebashvili Telavi State University  (TeSaU);
  •  Akaki Tsereteli State University (ATSU);
  •  The Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia (MoESCS);
  •  Education Development and Employment Center;
  •  NGO “Mariani“;
  •  DPO Movement Accessible Environment for Everyone (MAEE);
  •  Transilvania University of Brașov UTBv;
  •  Univerzita Palackeho v Olomouc (PUO);
  •  UNIVERSITY OF WARSAW, UW;
  •  Philipps-Universität Marburg, UMR

Kierownik części WP UW:  dr Urszula Markowska-Manista

Część projektu, za którą odpowiada WP UW realizuje zespół w składzie:

•  dr Urszula Markowska-Manista – (koordynatorka)
  •  dr Monika Skura
  •  prof. Małgorzata Żytko
  •  prof. Anna Zielińska
  •  mgr Justyna Pałczyńska-Janiak – Biuro ds. Projektów WPed UW
  •  Agnieszka Dorocka – Sekcja Finansowa WPed UW

Finansowanie: Erasmus + Capacity Building in Higher Education (CBHE)

Strona projektu: https://www.pedagog.uw.edu.pl/cisi/