Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Udostępnianie licencji SPSS pracownikom i studentom UW

Sposób udostępniania oprogramowania i kodów SPSS (PS IMAGO) jest narzucony umowami licencyjnymi. Zapraszamy do zapoznania się z  warunkami licencji PS IMAGO (SPSS)

 1. Każdy użytkownik pracownik/student musi pisemnie zaakceptować warunki licencji na odpowiednim formularzu rejestracyjnym (do pobrania: Formularz akceptacji licencji  SPSS).
 2. Wypełniony i podpisany formularz należy dostarczyć do Pracowni Technicznej (p. 125) lub przesłać na adres: practech.pedagog@uw.edu.pl
 3. Po zaakceptowaniu deklaracji na podany w formularzu adres mailowy zostanie wysłany kod licencyjny.
 4. Każdy użytkownik SPSS (PS IMAGO) musi co roku odnowić swą rejestrację. Dokument akceptacji licencji będzie przechowany przez 2 lata.
[toggle title=” Instrukcja aktualizacji lub aktywacji licencji lokalnej SPSS” state=”close” ]

Link do pobrania oprogramowania dla studentów:

http://oprogramowanie.net.uw.edu.pl/student/PS_Imago/PS_Imago_2023_student

Link do pobrania oprogramowania dla pracowników:

http://oprogramowanie.net.uw.edu.pl/pracownik/SPSS/2023/

 

W razie problemów ze ściągnięciem oprogramowania można go otrzymać w pokoju 125. Należy mieć ze sobą pendrive USB lub dysk USB z minimalnie 5 GB wolnego miejsca oraz podpisany formularz akceptacji licencji i ważną legitymację studencką

Instalacja na Windows

Przed rozpoczęciem instalacji należy sprawdzić czy w systemie nie są zainstalowane stare wersje programów SPSS lub PS Imago/PS Desktop. Jeśli są, należy je odinstalować.

Uruchomić instalator o nazwie psLauncher.exe, następnie wybrać Instalacja: Wszystkie komponenty. W kreatorze instalacji nie należy zmieniać typu licencji. Właściwy typ licencji – Lokalna licencja jednostanowiskowa – jest domyślnie zaznaczony.

W celu dokonania aktualizacji lub aktywacji nowej licencji należy uruchomić program do autoryzacji licencji PS License Activator, który jest dostępny w grupie programowej rozwiązania PS. W pierwszym oknie kreatora znajduje się podsumowanie stanu licencji. W następnym wyświetlany jest identyfikator sprzętowy komputera (ma postać np. 4-23F8A lub 100-2123F).

W kolejnym kroku należy wpisać kod autoryzacyjny. Kod zostanie przesłany do internetowego serwera licencji. Jeżeli połączenie z Internetem odbywa się za pośrednictwem usługi serwera proxy, w kreatorze pojawia się możliwość przejścia do konfiguracji ustawień proxy. Pomyślne połączenie z serwerem internetowym kończy proces aktywacji licencji. Dostęp do programu SPSS jest realizowany przez uruchomienie aplikacji PS Desktop

Problemy:

Jeśli otrzymują Państwo komunikat o nieaktualności kodu (pomimo zaktualizowania go) bądź program nie działa prawidłowo, proszę spróbować następujących rozwiązań:

 • Proszę wyłączyć antywirusa (zwłaszcza Avasta) na czas autoryzacji licencji.
 • Proszę sprawdzić datę w komputerze.
 • Proszę uruchomić kreatora licencji z uprawnieniami administratora (prawy klawisz myszy na pliku i opcja “Uruchom jako administrator”).
 • Przed rozpoczęciem instalacji należy sprawdzić czy w systemie nie są zainstalowane stare wersje programów SPSS lub PS Imago. Jeśli są należy je odinstalować.
 • W razie problemów z deinstalacją starej wersji SPSS należy ściągnąć program PS_IMAGO_Cleaner i uruchomić go prawym klawiszem myszy wybierając opcję “Uruchom jako administrator”.
 • Firma IBM zaleca skopiowanie plików SPSSa przed usunięciem programu.
 • Po użyciu progamu PS_IMAGO_Cleaner przystępujemy do ponownej instalacji SPSSa.

Jeśli nadal mamy problem z instalacją SPSS zapraszamy do pok. 125 (tel.: 22 5530817) lub prosimy o kontakt: rorzinski@pedagog.uw.edu.pl, akostaniak@uw.edu.pl

[/toggle] [toggle title=” Instrukcja instalacji oprogramowania SPSS” state=”close” ]

Do pobrania: Instrukcja instalacji oprogramowania SPSS [ver. 8]

Instrukcja instalacji oprogramowania SPSS
[divider]

Do pobrania: Instrukcja instalacji oprogramowania SPSS [ver. 7]

Instrukcja instalacji oprogramowania SPSS
[divider]

Do pobrania: Instrukcja instalacji oprogramowania SPSS [ver. 6]

Instrukcja instalcji oprogramowania SPSS
[/toggle] [toggle title=” English Version” state=”close” ] [/toggle]