Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne – Aktualności

Spotkanie otwarte PTP Oddział Warszawa
23.01.2023 roku

Dnia 23 stycznia 2023 roku na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się inspirujące spotkanie otwarte, zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Pedagogiczne Oddział Warszawa.Rozpoczęcie wydarzenia było równie uroczyste, co ciekawe, gdy Przewodnicząca prof. zw. dr hab. Joanna Madalińska-Michalak oraz Sekretarz ks. dr hab. Dariusz Stępkowski, prof. UKSW, serdecznie powitali nowych członków PTP Oddział Warszawa. To właśnie wśród tych pasjonatów pedagogiki zaczyna się nowa, fascynująca przygoda.

Następnie głos zabrał Dziekan ks. dr hab. Stanisław Chrobak, prof. UKSW, który przedstawił historię, teraźniejszość i kierunki rozwoju Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW. Jego prezentacja rzuciła światło na unikalne podejście do kształcenia i rozwijania przyszłych pedagogów.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję bliżej poznać pracę nad “Słownikiem wyrazów ratujących życie” (Wydawnictwo Naukowe UKSW, Warszawa 2023) podczas rozmowy z redaktorem naukowym dr Michałem Paluchem. To niezwykle ważne dzieło jest świadectwem zaangażowania społeczności akademickiej w służbę edukacji i życiu społecznemu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz zaangażowanie w rozwijanie wspólnych celów i wartości.  Cieszymy się, że nasze środowisko pedagogiczne w Warszawie jest tak pełne pasji i zapału do tworzenia pozytywnej przestrzeni edukacyjnej.