warsztaty taneczne

W dniach 2-3 MARCA 2019 roku odbędzie się SZKOLENIE z AUTORSKICH TAŃCÓW AFRYKAŃSKICH W KRĘGU i ich zastosowania w grupowej pracy rozwojowej i terapeutycznej. Tańce będą punktem wyjścia do improwizacji w odniesieniu do konkretnych tematów.

Afrykańskie tańce w kręgu i ich rozwinięcie do improwizacji służą mi zarówno w pracy rozwojowej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi oraz seniorami i seniorkami.

Szkolenie będzie przeznaczone dla m.in. nauczycieli i nauczycielek, trenerów i trenerek, coachów, terapeutów i terapeutek, choreoterapeutów, choreoterapeutek, arteterapeutów, arteterapeutek, psychologów i psycholożek, pedagogów i pedagożek i osób zainteresowanych pracą z ludźmi w obszarze kompetencji miękkich. Odbędzie w się w Pałacu Kultury i Nauki w Warsaw Dance Department w Warszawie.

Termin: 2-3 marca 2019 
Sobota: 11:00 – 18:30 (przerwa obiadowa 1,5 h)
Niedziela: 9:00 – 13:30 (przerwa 30-40 minut)
*w trakcie krótsze przerwy w zależności od potrzeb uczestników i uczestniczek

Struktura w tańcu sprzyja poczuciu bezpieczeństwa, wspólnotowości i zjednoczenia. To przestrzeń na wzmacnianie i poznawanie nowych, może dotąd nieznanych preferencji ruchowych, oraz ćwiczeniu umiejętności psychospołecznych – między innymi bycia w grupie. Wykonywanie wspólnych kroków ujętych w strukturę wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, przynależności do grupy, buduje zaufanie i szacunek do grupy. Nie jest wymagane doświadczenie związane z tańcem. Istotą jest otwartość na ruch i taneczne doświadczenie.

Szkolenie jest praktyczne, oparte na doświadczeniu ciała w ruchu w odniesieniu do konkretnych tematów. Łączy rozwój zawodowy z osobistym.

Zapisy przez formularz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScx6zD3grtnNB2WnFZW7p2MIlohpOmG_nzwqT_-ULXlEu9baw/viewform?vc=0&c=0&w=1

Twoja inwestycja w rozwój:

do 31 stycznia – 349 zł
od 1 lutego – 399 zł

Liczba miejsc ograniczona.

PROGRAM:
– przywitanie i integracja
– 7 autorskich tańców afrykańskich w kręgu:
1. Taniec integracyjny – taniec otwierający miednicę i klatkę piersiową służący integracji grupy. Dobry na początek warsztatów, szkoleń, zajęć. Możliwość włączenia do tańca technik terapii tańcem i ruchem oraz choreoterapeutycznych. Rozwój tańca w improwizacji w temacie integracji, nawiązywania kontaktu i budowania zaufania do grupy. Nawiązanie do odzwierciedlenia, dostrojenia w ruchu i empatii kinestetycznej.
2. Taniec kreatywności – taniec otwierający twórczy potencjał i możliwości w człowieku w powiązaniu z poruszaniem bioder, miednicy i kręgosłupa. Nawiązanie do Wzorców Rozwojowych wg Irmgard Bartenieff oraz Jakości Ruchowych Rudolfa Labana.
3. Taniec 4 żywiołów – to temat w 4 komponentach. Ziemia – uziemienia, ugruntowanie, Woda – emocji, pragnienia, Ogień – wewnętrzna siła i moc oraz Powietrze – skrzydła, wiatr we włosach i wolność.
4. Taniec serca – rozwinięciem tańca będzie temat kierowania się sercem, podążania własną drogą i intuicją.
5. Taniec wyrażania – „afrykańska macarena” puntkem wyjścia do tematu działania i brania odpowiedzialności za siebie. Nawiązanie do Jakości Ruchowych Rudolfa Labana.
6. Taniec różnorodności – nawiązanie do różnych kroków afrykańskich (inspiracja życiem codziennym osób zamieszkujących różne kraje w Afryce) punktem wyjścia do tematu różnorodności i inności. Nawiązanie do odzwierciedlenia, dostrojenia w ruchu i empatii kinestetycznej.
7. Taniec medytacyjny – uważność w ruchu w kontakcie fizycznym w grupie. Tematem jest wyciszenie i taniec jako higiena emocjonalna.
– podsumowanie szkolenia

Więcej o korzyściach, efektach można znaleźć

  1. na  stronie: https://taniecdlazdrowia.pl/szkolenie-autorskie-tance-afrykanskie-w-kregu/
  2. w wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/325368944977788/

Warsztaty poprowadzi

Tomasz Kudłacz

pedagog społeczno-wychowawczy, animator społeczno-kulturalny, andragog w zakresie edukacji pozaformalnej dorosłych, trener rozwoju osobistego i duchowego, tancerz (18letnie doświadczenie), instruktor tańca, choreograf

www.taniecdlazdrowia.pl

www.facebook.com/taniecdlazdrowia

instagram: tomaszkudlacz_taniecdlazdrowia

Wydział Pedagogiczny UW

Wydział Pedagogiczny UW

Share via
Copy link
Powered by Social Snap