Home | Aktualności | Bezpłatne testy na obecność przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Bezpłatne testy na obecność przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Szanowni Państwo,

zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią rektora UW pracownicy oraz doktoranci uniwersytetu mogą skorzystać z bezpłatnych testów na obecność przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Badania można będzie wykonać od 29 czerwca do 28 sierpnia. Testy przeprowadzi Warsaw Genomics Laboratorium Analiz Genetycznych. Badanie wykonywane będzie w dwóch klasach: IgM i IgG, w celu identyfikacji osób, które przebyły zakażenie koronawirusem.

Badanie przeciwciał w klasie IgG powinno dać odpowiedź, czy osoba chorowała na COVID-19, a tym samym, czy nabyła odporność.

Badanie przeciwciał IgM służy do identyfikacji osób, które zetknęły się z wirusem nie krócej niż w trakcie ostatnich 2-3 tygodni przed pobraniem krwi i wytwarzają przeciwciała związane z aktywną fazą zakażenia. Osoba z pozytywnym wynikiem badania przeciwciał IgM może nadal zarażać innych lub mogła niedawno wyzdrowieć z COVID-19.

Szczegółowe informacje na temat badania oraz sposobu rejestracji znajdą Państwo w komunikacie na stronie głównej UW: https://www.uw.edu.pl/bezplatne-testy-na-koronawirusa/.

Z pozdrowieniami

Biuro Prasowe UW

Wydział Pedagogiczny UW

Wydział Pedagogiczny UW