Konkurs na nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

Szanowni Państwo,

w imieniu Instytutu Metropolitalnego chciałabym jeszcze raz zaprosić studentów Państwa uczelni do wzięcia udziału w konkursie na nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej i metropolitalnej.

Instytut Metropolitalny od lat zajmuje się analizą problematyki miast i metropolii w wymiarze interdyscyplinarnym. Pragniemy wyróżnić i nagrodzić najlepsze prace dyplomowe w dwóch kategoriach: (1) najlepsza praca licencjacka/inżynierska oraz (2) najlepsza praca magisterska. Mamy nadzieję, że konkurs zmotywuje młodych członków społeczności akademickiej do dalszych prac związanych z problematyką przestrzeni miejskiej.

W bieżącej edycji Konkursu będą przyjmowane prace, obejmujące następujące zagadnienia:

1. Ustrój samorządu terytorialnego, w tym metropolitalnego,
  2. Kształtowanie ładu przestrzennego,
  3. Mieszkalnictwo,
  4. Rewitalizacja i renaturalizacja obszarów zdegradowanych,
  5. Rozwój infrastruktury transportowej, miejskiej oraz organizacja transportu zbiorowego,
  6. Ochrona klimatu, środowiska i przyrody,
  7. Demokracja miejska i partycypacja społeczna,
  8. Turystyka miejska i zagospodarowanie turystyczne,
  9. Organizacja edukacji przez samorządy,
  10. Ekonomika miast i zarządzanie obszarami miejskimi,
  11. Polityka społeczna miast.

Zapraszamy serdecznie studentów do nadsyłania ich w formie elektronicznej na adres konkurs@im.edu.pl do dnia 15 sierpnia 2021 roku!

Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem znajduje się na stronie internetowej: http://im.edu.pl/konkurs/.

Agnieszka Prusiewicz

Kierownik Biura Instytutu Metropolitalnego