Oferta Pracy – Centrum Nauki Kopernik poszukuje pedagoga lub studenta/studentki Pedagogiki

Dodatkowo wszystkie informacje zainteresowani znajdą na naszej stronie: https://www.kopernik.org.pl/praca

Poniżej opisy czego dotyczy praca na proponowanych stanowiskach:

1. Młodszy specjalista ds. wydarzeń – Pedagog (termin przesyłania zgłoszeń upływa 18 kwietnia)

Opis stanowiska:

• Prowadzenie interakcji ze zwiedzającymi w formie m.in. warsztatów, pokazów naukowych, prowadzonych na żywo (w siedzibie CNK) i wirtualnie, a także na zewnątrz (w ramach wyjazdów służbowych)
  • Dbanie o atrakcyjność i poprawność metodyczną działań programowych kierowanych do najmłodszych zwiedzających CNK poprzez współpracę przy tworzeniu scenariuszy wydarzeń, zajęć i filmów edukacyjnych
  • Aktywny udział w wydarzeniach popularyzujących naukę
  • Obsługa organizacyjna i techniczna prowadzonych zajęć

1. Specjalista – Koordynator działań programowych

Zakres obowiązków:

• Koordynacja działań programowych we współpracy z organizacjami, które przystąpiły do Inicjatywy Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA
  • Koordynacja wyznaczonych wydarzeń oraz aktywności realizowanych w przestrzeni wystaw Centrum Nauki Kopernik
  • Opracowanie programu oraz koordynacja stanowisk Centrum Nauki Kopernik podczas działań realizowanych poza siedzibą centrum lub online (m.in. festiwale oraz pikniki naukowe)
  • Tworzenie i wdrażanie nowych działań programowych
  • Zakup materiałów i sprzętu niezbędnego do realizacji koordynowanych działań,
  • Wsparcie Pracowni Wydarzeń w realizacji innych działań programowych

Inicjatywa „SOWA – Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.