Home | Erasmus + | Erasmus + dla studentów | Erasmus + aktualności dla studentów | Blended Intensive Program (BIP) Erasmus+

Blended Intensive Program (BIP) Erasmus+

Rekrutacja studentów i studentek Wydziału Pedagogicznego UW do międzynarodowego projektu „Janusz Korczak’s Concepts of Children’s Rights – Multidisciplinary access to Contemporary Challenges and Approaches for Practitioners and Researchers”

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, wspólnie z trzema partnerskimi uniwersytetami z Niemiec, Hiszpanii i Rumunii, zaprasza studentki i studentów naszego Wydziału do udziału w krótkoterminowym programie mieszanym Blended Intensive Program (BIP) Erasmus+ pod nazwą  „Janusz Korczak’s concepts of children’s rights – multidisciplinary access to contemporary challenges and approaches for Practitioners and Researchers “.

W ostatnim tygodniu września 2023 odbędą się zajęcia, których celem jest nabycie kompetencji w obszarze: edukacja obywatelska w świecie mobilności i migracji oraz edukacja na rzecz praw dziecka. Tematyką wiodącą jest recepcja dziedzictwa pedagogicznego Janusza Korczaka do współczesnych wyzwań edukacyjnych. Podczas programu omawiane będą m.in. takie zagadnienia jak: międzykulturowe, inkluzyjne i niedyskryminujące podejścia do pedagogiki praw dziecka, resilience w edukacji o prawach dziecka, humanizująca metodologia pracy z inkluzyjnym i refleksyjnym podejściem. Za udział w tym programie można uzyskać 3 pkt ECTS.
Zajęcia i aktywności międzykulturowe odbywają się w języku angielskim.

Partnerzy BIP:
Partner 1 – Wydział Pedagogiczny UW, Warszawa, Polska
Partner 2 – Evangelische Hochschule Darmstadt, Germany
Partner 3 – Faculty of Education, Complutense University of Madrid, Spain
Partner 4 – Faculty of Psychology and Science of Education, Transilvania University, Rumania

Projekt obejmuje część wirtualną (jedno spotkanie online między 11-22 września) oraz pięciodniowe aktywności w Warszawie w ostatnim tygodniu września. Dostępnych jest 10 miejsc dla studentek i studentów Wydziału Pedagogicznego UW.

Serdecznie zapraszamy do wypełnienie ankiety rekrutacyjnej do 30 czerwca 2023. Ogłoszenie wyników rekrutacji odbędzie się na początku lipca.

Link do ankiety rekrutacyjnej: https://forms.gle/grENd9pR4uZiCZtt6

Serdecznie zapraszamy i cieszymy się na międzynarodową współpracę!
dr Urszula Markowska-Manista
dr Marek Smulczyk

 

Wydział Pedagogiczny UW

Wydział Pedagogiczny UW

Share via
Copy link
Powered by Social Snap