Panel dyskusyjny “Edukacja medialna” – 5 lipca 2023

Ambasada USA w Warszawie, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) oraz Regional English Language Office przy ambasadzie USA w Tallinie zapraszają na panel dyskusyjny “Edukacja medialna”.

Data: 5 lipca 2023 środa, godz. 9:30-11:00

Miejsce: WCIES, ul. Stara 4 w Warszawie (stare miasto)

Na wydarzenie obowiązują zapisy (liczba miejsc jest ograniczona).

Żyjemy w epoce mediów cyfrowych, które rozpowszechniają informacje na niespotykaną dotąd skalę, z niespotykaną dotąd prędkością. Umiejętność korzystania z mediów wydaje się być głównym środkiem do szczerego rozwiązania kryzysu społeczno-politycznego, przed którym wspólnie stoimy. Powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać edukację i uwzględniać w tym wyzwania społeczeństwa informacyjnego. Jest ona warunkiem wstępnym wspólnego dobra, które czyni nas społeczeństwem, a nie tylko grupą ludzi, którzy spotykają się przypadkowo. W żadnym wypadku nie można sprowadzać tego obowiązku wyłącznie do instytucji edukacyjnych. Obecnie kompetencje mogą i powinny być nabywane przez całe życie. Rola szkoły w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia, ale szkoła nie jest samotną wyspą. Jest to raczej instytucja znajdująca się w samym sercu ekosystemu społecznego, ucząca nie tylko jak przetrwać, ale przede wszystkim jak się rozwijać i budować lepszy świat dla nas wszystkich.

W panelu dyskusyjnym o największych wyzwaniach w edukacji medialnej udział wezmą:

dr Anna Buchner – doktor nauk społecznych, socjolożka i antropolożka z ponad 15-letnim doświadczeniem. Członkini Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN oraz Komitetu Dialogu Społecznego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Specjalizuje się w badaniach kultury, nowych mediów, kompetencji cyfrowych i stylów życia. W pracy wykorzystuje warsztat badań jakościowych, ilościowych i etnograficznych

Karolina Malczyk – dyrektorka Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

Jacek Purski – założyciel i prezes Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, dziennikarz, politolog, działacz społeczny i edukator

Marcin Stanowski – anglista, trener, psycholog i lider nowych technologii w edukacji.

Moderatorem będzie:  Konrad Ciesiołkiewicz, psycholog i politolog, prezes FundacjaOrange

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/581751894103362/?ref=newsfeed