Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

LEKTORAT DLA STUDENTÓW NIESTACJONARNYCH

Rejestracja na lektoraty w semestrze zimowym 2023/2024 dla studentów zaocznych będzie miała dwie tury:

I tura: 19.09.2023-15.10.2023
II tura: 19.10.2023-23.10.2023

Rejestracja zawsze rozpoczyna się o godz. 21:00 i kończy o godz. 23:59.

 1. Studenci powinni zarejestrować się SAMODZIELNIE na lektoraty poprzez system USOS – rejestracja żetonowa:

https://rejestracja.usos.uw.edu.pl/catalogue.php?rg=4024-2023Z-JO-Z

GRUPY DEDYKOWANE:

GRUPA 9

GRUPA 10

 1. Studenci proszeni się o DOKŁADNE zapoznanie się z instrukcjami zapisów na lektoraty, znajdującymi się na stronach rejestracji; instrukcja na stronie Szkoły:

https://szjo.uw.edu.pl/?page_id=3679

 1. Dane w systemie rejestracji są odświeżane cyklicznie i w związku z tym należy się liczyć z opóźnionym przepływem informacji, np. wyników testów poziomujących.

 

Studenci, którzy nie wykonywali jeszcze testu poziomującego, a będą się rejestrowali na lektoraty w semestrze zimowym po raz pierwszy, powinni podejść do testu poziomującego, który jest dostępny w dniach: 08.05.-20.10.2023

 pod adresem: https://kampus.come.uw.edu.pl/course/index.php?categoryid=28

 

 1. Test wystarczy wykonać jeden raz w toku studiów, natomiast niewykonanie go uniemożliwia rejestrację na lektorat. Migracja wyniku testu poziomującego trwa do 2 dni – dopiero po tym terminie będzie możliwa rejestracja na lektorat.

 

 1. Wyniki testów poziomujących mają na celu pomoc w wyborze lektoratu. To jednak sam student decyduje o ostatecznym wyborze poziomu. Wyniki testu poziomującego nie są wiążące. Rejestracja obejmuje zrobienie testu poziomującego, ale wynik testu nie ogranicza możliwości zapisania się na wybrany lektorat. Student może się zapisać do wybranej grupy, nawet jeśli ma ona inny poziom, niż wynik uzyskany w teście poziomującym.

 

 1. Oznaczenia poziomów grup dotyczą poziomu docelowego, czyli osiąganego po zakończeniu kursu.

 

 1. W przypadku decyzji J.M. Rektora lub Wydziału o trybie pracy zdalnej zajęcia prowadzone będą za pomocą aplikacji internetowych, takich jak Zoom, Google Meet, Big Blue Button, Microsoft Teams, Skype itp. Lektorzy poinformują studentów o wyborze aplikacji i wyślą zaproszenie do zapisanych w USOS studentów.

 

 1. Studentom, którzy nie zapiszą się samodzielnie na lektorat w USOS, lektorzy nie będą mogli wysłać wyżej wspomnianego zaproszenia na zajęcia oraz wystawić oceny z zaliczenia na koniec semestru. Wynika to z braku nazwiska niezarejestrowanego studenta w protokole w USOS.

 

 1. W trybie pracy zdalnej nieodzowne jest również, aby student posiadał adres mailowy w domenie UW już na początku semestru. Bez takiego adresu student nie będzie mógł zostać zaproszony na zajęcia prowadzone za pomocą aplikacji internetowych, takich jak Zoom, Google Meet, Microsoft Teams itd.

 

 1. Studenci studiów niestacjonarnych mają możliwość skorzystania nie tylko z grup dla nich dedykowanych, ale również z innych „żetonowych” lektoratów na UW, jeśli są w stanie uczestniczyć w zajęciach, które odbywają się w tygodniu, a nie w weekendy. Studenci studiów zaocznych mogą w pełni korzystać z pełnej oferty lektoratów, mają do dyspozycji, tak jak każdy student UW, 240 żetonów lektoratowych.

 

 1. W przypadku problemów z rejestracją studenci mogą skorzystać z pomocy BIURA INNOWACJI DYDAKTYCZNYCH (Zespół ds. kształcenia językowego) pod adresem:

https://bid.uw.edu.pl/kontakt/