Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Uczeń zagrożony przedwczesnym opuszczeniem systemu edukacji – wyzwania i rekomendacje

cosi.ed

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Katedra Polityki Oświaty i Społecznych Badań nad Edukacją Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na konferencję:

„Uczeń zagrożony przedwczesnym opuszczeniem systemu edukacji – wyzwania i rekomendacje” upowszechniającą efekty międzynarodowego projektu ERASMUS+ „Edukacja współtworzona poprzez włączanie społeczne” (COSI.ed).

Konferencja adresowana jest do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów z młodzieżowych ośrodków socjoterapii, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, świetlic środowiskowych, poradni psychologiczno-pedagogicznych a także osób z organizacji pozarządowych pracujących z dziećmi i młodzieżą zagrożonych “wypadnięciem” z systemu edukacji, a także studentów – przyszłych pedagogów.

W trakcie konferencji:

  • zaprezentujemy polski i europejski model pracy z uczniami zagrożonymi przedwczesnym opuszczeniem systemu edukacji,
  • przekażemy informacje o sposobach pracy z uczniem zagrożonym przedwczesnym opuszczeniem systemu edukacji wypracowanych w międzynarodowym projekcie ERASMUS+ pn. „Edukacja
  • współtworzona poprzez włączanie społeczne” (COSI.ed),
  • będziemy dyskutować o różnych perspektywach wsparcia dzieci i młodzieży o trudnej ścieżce edukacyjnej,
  • uczestnicy projektu z dwóch warszawskich ośrodków socjoterapii podzielą się doświadczeniami z pracy z młodzieżą przy wykorzystaniu metod pracy z międzynarodowego projektu,
  • przekażemy rekomendacje wynikające z przeprowadzonych badań …

Profesor Jacek Pyżalski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosi wykład “Co jest najważniejsze w relacji z młodymi ludźmi z trudnymi zachowaniami?”.
Termin: 24 maja 2024, godz. 9.30 – 16.00
Miejsce: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4