Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

BIP, An ethical-aesthetical approach towards sustainability – Children’s Rights as a nature-culture fluidity
25 stycznia -27 czerwca 2025 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie Blended Intensive Programme pt. „An ethical-aesthetical approach towards sustainability – Children’s Rights as a nature-culture fluidity”, współorganizowanym przez: 

  • Evangelische Hochschule Darmstadt, Zweifalltorweg 12, 64293 Darmstadt, Niemcy 

  • University Complutense of Madrid, Hiszpania 

  • Uniwersytet Warszawski, Polska

Celem programu jest zdobycie wiedzy i doświadczenia w zakresie praw dziecka w zróżnicowanych kontekstach kultury i natury. Działania będą realizowane w oparciu o kategorie kreatywności i sprawczości poprzez edukację w środowiskach nieformalnych, pozaformalnych i akademickich.  Studenci ze wszystkich uczelni partnerskich pracują wspólnie nad realizacją założonych celów i przygotowaniem spotkań.

Program obejmuje trzy spotkania wirtualne:

  • sobota, 25 stycznia 2025 r., godz. 17:00-18:30 – Komponent komunikacji międzykulturowej i wprowadzenie w tematykę projektu

  • piątek, 2 maja 2025 r. 17:00-18:30 – Ramy teoretyczne

  • piątek, 27 czerwca 2025 r. od 17:00 do 18:30 – Ewaluacja projektu

oraz tygodniowe spotkanie w Darmstadt w Niemczech w terminie 26 – 30 maja 2025 r.

Uczestnicy otrzymają stypendium na podróż i pobyt w Darmstadt oraz 6 punktów ECTS za udział w kursie (obejmujący wszystkie spotkania).

Zapraszamy studentów/ studentki oraz doktorantów/ doktorantki Wydziału Pedagogicznego – do zaoferowania mamy 10 miejsc.

Kryteria kwalifikacji:

  • studia zbieżne z tematyką programu (pierwszeństwo dla studentów zainteresowanych tematyką praw dziecka),

  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,

  • działalność wolontariacka, działalność w kole naukowym lub działalność w obszarze praw dzieci w ramach tematyki programu.

W przypadku doktorantów: należy wykazać powiązanie pracy badawczej z tematyką BIP.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa, napisz do wydziałowego koordynatora ds. mobilności, dr Joanny Dobkowskiej (jdobkowska@uw.edu.pl ), aby uzyskać szczegółowe informacje merytoryczne, skontaktuj się z dr Urszulą Markowską-Manistą (u.markowska-ma@uw.edu.pl).

Termin zgłoszeń upływa 15 grudnia 2024 r., posiedzenie komisji kwalifikacyjnej odbędzie się we wtorek 17 grudnia o godz. 15.00 w sali 303.