Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Erasmus+ studia częściowe: zasady

Ogólne zasady kwalifikacji studentów i doktorantów do stypendium Erasmus na zagraniczne studia częściowe (SMS) do uczelni z krajów członkowskich UE i stowarzyszonych z programem oraz Wielkiej Brytanii obowiązujące na Uniwersytecie Warszawskim

Zasady kwalifikacji do stypendium Erasmus na zagraniczne studia częściowe (SMS) do uczelni z krajów członkowskich UE i stowarzyszonych z programem oraz Wielkiej Brytanii – Wydział Pedagogiczny – Informacje ogólne

Studenta składa w wyznaczonym przez Komisję Kwalifikacyjną terminie (harmonogram rekrutacji) wymagane dokumenty  oraz dokonuje rejestracji poprzez USOSweb. 

Dokumenty w  „koszulkach”  należy składać w pokoju 114 bądź w teczce ERASMUS (w szatni). Przypominamy, że przyjmujemy tylko KOPIE  dokumentów

Podstawowymi kryteriami kwalifikacji studentów są: 

  • średnia ocen za co najmniej ostatni ukończony rok studiów (3,49) , dopuszczalny jest warunkowy wpis na etap studiów, na którym odbywa się rekrutacja, ale dotyczący wyłącznie niezaliczenia jednego przedmiotu (stan na dzień składania podania); 
  • znajomość właściwego języka obcego oraz poziom jego znajomości (zgodnie z umową międzyinstytucjonalną Erasmus+);
  • zbieżność oferty uczelni partnerskiej w programem studiów studenta;
  • motywacja studenta, osiągnięcia, zaangażowanie w działalność na uczelni. 

Po wstępnym zakwalifikowaniu studenta/ki przez Komisję na Wydziale Biuro Współpracy z Zagranicą UW przekazuje nominacje uczelniom partnerskim.

Zazwyczaj należy następnie zarejestrować się w systemie zagranicznej uczelni i dopełnić wymaganych przez nią formalności (np. przekazać nomination letter od BWZ, kartę przebiegu studiów w języku angielskim, potwierdzenia znajomości języka obcego). Informacji na ten temat należy szukać w mailach od uczelni partnerskich, na stronie internetowej uczelni zagranicznej, a w razie ich braku, należy kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem ds. mobilności wydziału uczelni zagranicznej, na którą wybiera się student.

Należy dopilnować dostarczenia do BWZ wymaganych dokumentów (np. Letter of Acceptance –  zazwyczaj uczelnie przekazują dokumenty w formie mailowej po dopełnieniu formalności) oraz dopełnieniu innych formalności (np. test językowy OLS – informację o terminie przystąpienia do testu wraz z linkiem rozsyła zakwalifikowanym studentom BWZ, umowa przed wyjazdem), zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez BWZ.

Należy przygotować Learning Agreement

Przed wyjazdem należy się upewnić, czy uczelnia przyjmująca partycypuje w systemie EWP (Erasmus Without Paper), czy nie. W obu przypadkach LA wypełnia się w USOSweb.

Jeśli tak, należy wypełnić LA w formularzu EWP. Tworzy go Koordynator po wprowadzeniu przez studenta\kę podstawowych danych dotyczących wyjazdu. Po ich wprowadzeniu, należy poinformować Koordynatora (ezubala@uw.edu.pl) o konieczności utworzenia EWP LA.

Jeśli nie, należy wypełnić LA w “starym” formularzu e-LA. Jeśli w USOSweb nie wyświetla się szablon “starego” e-LA, należy skontaktować się z p. Agnieszką Tokarzewską (a.tokarzewska@uw.edu.pl).

Informacje i przewodniki:
Przewodnik dla studentów wyjeżdżających na częściowe studia (SMS)
Przewodnik po LA EWP
Przewodnik po „starym” e-LA

Spotkanie informacyjne z dnia 1 marca 2024: